Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SONY BRAVIA KDL26S5550 - Niemożność zaprogramowania kanałów DVB-C

toriman 22 Kwi 2013 17:48 3687 6
  • #1 22 Kwi 2013 17:48
    toriman
    Poziom 14  

Witam!

Mam okropny problem z telewizorem. Po zmianie przez operatora TVC dostępnych u niego multipleksów trzeba było wykonać od nowa wyszukiwanie.
    Po uruchomieniu szukania DVB-C w opcji - szybkie, odnajduje 6 usług, zawiesza się (nie reaguje na nic) świecą diody czerwona i zielona naraz. Po pewnym czasie restartuje się ale kanałów nie ma.

Analog działa jednakże zmiana kanałów może odbywać się tylko przez wbicie numeru kanału z pilota. Klawisz przewijania - PROG działa ale po zmianie brak obrazu i dźwięku (ekran czarny)

Dziwaczne ale gdy uruchomiłem wyszukiwanie DVB-T (te multipleksy operator także wrzucił w kabel) - dostrojenie, wyszukanie i zaprogramowanie kanałów odbyło się bezproblemowo.

Gdy wyszukuję w opcji full - znajduje 127 usług (programów), po wysłaniu komunikatu końcowego zawisa, restart i oczywiście wyszukanych programów nie ma.

Mam domysły ale nie mam pojęcia czy słuszne, np. czy przyczyną może być uszkodzona jakaś pamięć? Co innego może być przyczyną? Uszkodzony firmware?

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

0 6
  • Pomocny post
    #2 22 Kwi 2013 19:40
    mailo
    Poziom 26  

Witam, jeżeli zwis jest podczas zapisu to zapewne jakiś problem z zapisem w NAND.
    Podepnij się pod złącze serwisowe i w logach coś na ten temat może być.

Ściągnij nowy soft i wgraj, może nie zaszkodzi.

Pozdrawiam.

0
  • #3 22 Kwi 2013 23:35
    toriman
    Poziom 14  

Witaj!

Najnowszy soft od Sony wrzuciłem i niczego to nie zmieniło choć firmware prawidłowo się podniosło do wyższej wersji. To raczej wskazuje, że nie flash jest problemem...

Masz jakieś wskazówki gdzie jest złącze serwisowe (konsola?) w takiej Bravii??
    Dostępne z zewnątrz czy trzeba rozkręcać sprzęta?

Przyznam, że jeszcze tak głęboko nie szukałem na elektrodzie...

pozdrawiam i dziekuję za odpowiedź.

0
  • Pomocny post
    #4 23 Kwi 2013 07:36
    mailo
    Poziom 26  

Trzeba rozkręcić.
    Białe złącze na taśmę chyba 17pin, znajduje się na płycie z prawej strony u góry.

Schemat obejrzyj by poznać pinout, zbuduj konwerter TTL na MAX232.

0
  • #5 23 Kwi 2013 09:23
    mirex
    Poziom 43  

A może po prostu wystarczy w TT uaktywnić? ;)
    No ale temat się ciekawie rozwija.
    Czekamy na dalsze instrukcje - o ile autor podejmie wyzwanie. :)

0
  • #6 23 Kwi 2013 19:12
    toriman
    Poziom 14  

Cytat:
    A może po prostu wystarczy w TT uaktywnić?
    No ale temat się ciekawie rozwija.
    Czekamy na dalsze instrukcje - o ile autor podejmie wyzwanie.

TT? A cóż to za skrót :)

Na tę chwilę mam możliwości 3:

1. Zapytanie do serwisu Sony o koszt takiej naprawy (orientacyjny)
    2. Kupno tunera DVB-C (o ile taki istnieje)
    3. Samodzielna naprawa. Najpierw przynajmniej namiastka diagnostyki i być może wymiana pamięci?

Biję się z myślami. Kolega sugeruje wymianę NAND. To spore przedsięwzięcie ale do zrobienia. Tylko pewności brak, że to będzie koniec kłopotu.

Spróbuję się podpiąć do konsoli i popatrzeć co się dzieje gdy się "wywala"

Dzięki za zainteresowanie

pozdrawiam

Dodano po 23 [minuty]:

Ahh - poszukałem i znalazłem :)

Tryb serwisowy i wpisywanie komend. No tak - dobrze. Ale gdzie znajdę konkretnie napisane dla tego modelu co powinienem zrobić?

mirex?

Włączając tv mam trzymać + oraz - na panelu? Pojawi sie OSD?

Nie mam pod ręką tego telewizora - jest u matki w innym mieście.

Jak wejść w tym modelu do trybu serwisowego?

pozdrawiam i z góry dziękuję za cierpliwość.

P.S. Dzięki koledze mailo wszedłem w posiadanie serwisówki - spróbuję coś zdziałać bez ingerencji we flaki :) - za jakiś czas niestety.

0
  • #7 04 Maj 2013 22:17
    toriman
    Poziom 14  

Udało mi się jakimś cudem zlikwidować problem przy użyciu trybu serwisowego oraz TT. Niesamowite ale nie jestem w stanie tego powtórzyć :)

To co mniej więcej zrobiłem to:

W trybie serwisowym: Factory reset

W trybie TT uruchomiłem:

re-initialize NVRAM (41) i próbowałem wyszukiwania DVB-C - bez skutku - dalej się tv resetował.

Set DVB-T channel table (32) i próba szukania kanałów cyfrowych - zwiecha odbiornika, restart i nic nie znalezione. następnie Set DVB-C channel table (33) - po tym zauważyłe zawieszanie się tv po wejściu do menu szukania kanałów cyfrowych a następnie restart. Ponownie factory reset i inicjalizacja od zera.
    Ponownie szukanie kanałów cyfrowych -i tak kilka razy no i niespodzianka. Za trzecim czy czwartym razem takiej "przewalanki" TV zaczął odnajdywać najpierw DVB-T a potem spróbowałem DVB-C i oniemiałem. DZIAŁA> Nie zawiesza się już przy odnajdywaniu kanałów. Ciekawe jest też to, że po wyszukaniu i zapisaniu kanałów analogowych zaczął działać klawisz PROG +/- na pilocie... Wcześniej nie działał.

Nie mam pojęcia co tak naprawdę zrobiłem ale działa a to jest najważniejsze.

Wielkie podziękowania dla kolegi mailo za udostępnienie serwisówki do tego soniaka :D

Temat zamykam. O ile będzie taka potrzeba - proszę pisać na priv.

0
  Szukaj w 5mln produktów