Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spowolnione streamingi live na Win XP.

22 Kwi 2013 19:15 1245 11
  • Poziom 8  
    Mam problem ze zjawiskiem spowolnionego odtwarzania streamingów live.
    Mój komputer to: Pentium 4 2.4Ghz, Płyta główna MSI, 3Gb Ramu DDR 400mh KINGSTONE, Nvidia Gt6600.
    Jestem po instalce Windowsa XP Sp3/ Javy/ Adobe flash Playera.
    Streamy odtwarzane w oknie przeglądarki chodzą płynnie bez spowolnienia jednak po kliknięciu "Pełny Ekran" obraz widocznie spowalnia, zjawisko tak jak by zwolnionego tempa.

Może ktoś miał taki problem ?
    Mój internet to Netia 6Mb po kablu.

Pozdrawiam
  • Poziom 23  
    Zaktualizuj sterowniki do karty graficznej. Możesz także spróbować tych od OMEGA DRIVERS. Ale najpierw kliknij prawym przyciskiem myszy na ekran np.Youtube i odznacz "Włącz przyspieszenie sprzętowe.
  • Poziom 8  
    Niestety nie pomogło, a sterowniki mam chyba aktualne. Tego "Włącz przyśpieszenie sprzętowe" nie mogę znaleźć, klikam prawym na video np. na youtube ale nie mam takiego czegoś.

Moją uwagę przykuło, podczas włączania komputera na starcie wyskakuje mi komunikat z Nvidia o tym, że do karty graficznej jest dostarczane zbyt mało energii czy jakoś tak, nie wiem czym jest to spowodowane ?
    Może ktoś ma jeszcze jakieś propozycje ?
  • Poziom 36  
    Podaj markę i moc zasilacza. Przydałoby się sprawdzić napięcia..
  • Poziom 8  
    Zasilacz to TRACER 4life 400, kabel zasilający do karty nie był do końca wpięty ale po prawidłowym dopięciu nic się nie zmieniło. Ogólnie komputer zdaje być się zamulony, a jest po formacie.
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    vipmaciek napisał:
    Ogólnie komputer zdaje być się zamulony, a jest po formacie.

Screen z progamu Crystal Disk Info daj.

vipmaciek napisał:

Zasilacz to TRACER 4life 400,

Wymień zasilacz w najbliższym czasie ze względu bezpieczeństa komputera.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html
  • Poziom 8  
    Spowolnione streamingi live na Win XP.

Proszę, screen.
    Ok wymienię na dniach, ale czy to może mieć taki wpływ na zamulenie komputera ?
  • Poziom 38  
    vipmaciek napisał:
    ale czy to może mieć taki wpływ na zamulenie komputera ?

Wątpie.

vipmaciek napisał:

Proszę, screen.

Dysk sprawny.

P4 to słabiutki procesor.
    Czy problem występował wcześniej ?
    Czy wystąpił nagle ?
  • Poziom 8  
    Wydaje mi się że wcześniej było lepiej.
    A może coś z ramem bo niedawno kupiłem 2x 1GB Kingston 400mhz który dołożyłem do 2x 512Mb Kingston 400mhz ?
  • Poziom 38  
    vipmaciek napisał:

A może coś z ramem bo niedawno kupiłem 2x 1GB Kingston 400mhz który dołożyłem do 2x 512Mb Kingston 400mhz ?

Zrób Test programem MemTest dla każdej z kości pamięci osobno.
  • Poziom 8  
    Więc tak, odpiąłem 2x 512Mb Ramu, i na 2x 1Gb chodzi płynnie, zarówno youtube, jak i streamy.
    Czym to może być spowodowane ?

Jeszcze pytanko, mam kartę graficzną Gigabyte Nvidia 6600GT z wentylatorkiem, który strasznie buczy, chwilowo go odłączyłem. Czy można jakoś domowymi sposobami naprawić ten wentylatorek ?
  • Poziom 38  
    MrDoimer napisał:
    vipmaciek napisał:

Zrób Test programem MemTest dla każdej z kości pamięci osobno.