Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon Pixma MP 550 - nadmiar zieleni na papierze foto

babinka1 22 Kwi 2013 20:36 5451 13
  • #1 22 Kwi 2013 20:36
    babinka1
    Poziom 6  

Witam mam problem z drukarką canon MP 550, a ściślej z wydrukami, jak drukuję zdjęcia na papierze fotograficznym to są lekko przezielenione a jak drukuję te same zdjęcia na zwykłym papierze to wszystko jest ok, już czyściłem dysze i wydruki sprawdzające są poprawne a drukowane zdjęcia dalej zielone. Proszę o pomoc!

0 13
  • #2 22 Kwi 2013 20:59
    ziombekk1998
    Poziom 13  

Ten fotograficzny jest chyba śliski ten papier i wydaje mi się, ze drukarka ta nie jest do tego przystosowana i sie tusz tak jak by rozlewa.

0
  • #3 22 Kwi 2013 21:09
    babinka1
    Poziom 6  

ziombekk1998 napisał:
    Ten fotograficzny jest chyba śliski ten papier i wydaje mi się, ze drukarka ta nie jest do tego przystosowana i sie tusz tak jak by rozlewa.

Jak już pisałem do tej pory wszystko było ok a drukuję dużo zdjęć i nagle ten zielony?????

0
  • #4 22 Kwi 2013 21:27
    1903379
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 23 Kwi 2013 10:42
    babinka1
    Poziom 6  

Sługa WSI napisał:
    ziombekk1998 napisał:

Tak się dzieje, jak się nie ustawi podłoża w ustawieniach sterownika na któryś z papierów foto błyszczących.

babinka1 napisał:
    Jak już pisałem do tej pory wszystko było ok a drukuję dużo zdjęć i nagle ten zielony?

Czy masz wyłączone sprawdzanie poziomu atramentu i przekładasz puste czipy? Jeden z kolegów miał taką sytuację w MG5150, że po długotrwałym używaniu pustych czipów drukarka przestała drukować czarny z CLI-BK a zaczęła składać czarny z kolorów jak w tańszych modelach - czerń jest wtedy bledsza, może mieć zafarb, tusze kolorowe zużywają się troszkę szybciej.

Dziękuję za zainteresowanie, nie mam wyłączonego sprawdzania poziomu tuszu bo użuwam kartridży samoresetujących i napełniam sam myślałem już że coś z oprogramowaniem ale wgrałem program sterujący do drukarki jeszcze raz i nic się nie zmieniło

0
  • #6 23 Kwi 2013 13:28
    1903379
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 23 Kwi 2013 22:07
    pawelzet
    Poziom 21  

Jeśli masz możliwość, to po prostu spróbuj wydrukować coś na innym papierze foto - innego producenta.

0
  • #8 24 Kwi 2013 12:10
    babinka1
    Poziom 6  

Sługa WSI napisał:
    OK - jeśli jesteś w stanie wydrukować test dysz na papierze foto i zobaczyć, czy tam czarny barwnikowy (BK - nie PGBK) sam w sobie na tym podłożu ma zielony zafarb?

Do tego potrzeba formatu A4 (normalnie) lub A5 (w poprzek); format może być jeszcze mniejszy (np. 10x15 normalnie), ale wtedy cały test dysz się nie zmieści (tutaj wystarczy tylko fragment). Jeśli chcesz, żeby drukarka wydrukowała test dysz z tylnego podajnika (domyślnie drukuje z kasety na papier zwykły) to trzeba:
    1. Upewnij się, że drukarka jest podłączona do komputera.
    2. Upewnij się, że drukarka jest wyłączona.
    3. Z opcji sterownika drukarki w komputerze wybierz wydruk testu dysz; powinno pojawić się okno dialogowe z zapytaniem, czy test dysz ma być wydrukowany z kasety czy z tylnej tacy - wybierasz tylną tacę; zapytanie o źródło papieru pojawia się tylko wtedy, gdy drukarka jest wyłączona(!)
    4. Włącz drukarkę i czekaj na wydruk z tylnego podajnika.

Z innych rzeczy, które mogą być pomocne w rozwiązaniu problemu to w drugiej zakładce sterownika powinny być korekty barwy. W nowszej MG5150 jest opcja drukowania kilkunastu małych obrazków na jednym arkuszu wraz z wartościami korekty kolorów, spodziewam się że w sterowniku MP550 też tak jest.

Witam, dzięki za podpowiedzi wykonałem test dysz na papierze foto satynowym ze sklepu internetowego "papierdozdjec" którego używam od kilku lat i nie miałem z nim najmniejszych problemów i test wygląda tak szary pasek jest szary a napis BK jest zazieleniony

0
  • #9 24 Kwi 2013 12:51
    1903379
    Użytkownik usunął konto  
  • #10 24 Kwi 2013 14:21
    Jurtv
    Poziom 19  

To wygląda raczej na słabszą magentę.
    Trzeba by wyregulowac poziomy kolorów w sterowniku. Do tego używam poniższą próbkę testową.
    Wstępnie drukuję całą próbkę, później do dokładnego wyregulowania wystarczy tylko dolna część próbki ( gradacja czerni)-drukujemy w trybie koloru nie w odcieniach szarości.
    Próbka jest przygotowana do formatu 10x15 cm (1205x1795pikseli)
    W ten sposób można na jednej kartce 10x15 wydrukować sporo próbek.
    ps. Oczywiście próbki drukujemy na papierze docelowym, czyli w twoim przypadku na satynie z papierdozdjec, jeśli na tym drukujesz zdjęcia.

0
  • #11 24 Kwi 2013 15:35
    babinka1
    Poziom 6  

Sługa WSI napisał:
    Idealny test dysz! (no, jedna dyszka 1pl dla Cyan jest nieco przytkana - widać oglądając kanał czerwony w programie IrfanView :D )

Test dysz z poprzedniego wpisu jako obrazek, aby każdy mógł zobaczyć "za darmo":

To wygląda jakby Cyan się podstarzał i stał się gęściejszy co zaburza równowagę w odcieniach między kolorami. Był podobny temat z drukarką pracującą na tuszach typu 6, gdzie wydruk miał zafarb w kolorze czerwonym, winna była przestarzała Magenta.

Można podmienić Cyan na nowy zamiennik bez czipa i zobaczyć, czy się poprawiło.

Właśnie - jaką metodę regeneracji stosujesz, zamienniki bez czipa czy tusz z butli?

Tusze kupiłem na allegro od "ADKASA" oczywiście w butelkach 250ml ale kupiłem niedawno jakieś dwa miesiące temu

0
  • #12 24 Kwi 2013 20:23
    1903379
    Użytkownik usunął konto  
  • #13 28 Kwi 2013 16:42
    babinka1
    Poziom 6  

Witam, przepraszam że milczałem ale dopiero teraz mogę odpowiedzieć, bardzo dziękuję Sługa WSI za cenne rady trochę pokombinowałem i zielony znika :D

0
  • #14 28 Cze 2013 18:34
    1903379
    Użytkownik usunął konto