Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Daewoo Lublin 2,2 i 2,4 - Skrzynia biegów?... Pytania.

22 Kwi 2013 20:40 5286 4
  • Poziom 13  
    Witam!

Nigdzie nie mogę znaleźć potrzebnych mi informacji, może Ktoś tutaj pomoże.
    Szukam danych na temat skrzynki biegów w Daewoo Lublin 2,0 lub 2,2 benzynowy - silniki Opel/Holden.
    Co to jest właściwie za skrzynia, wygląda na skrzynkę z Tczewa (jak w Lublinie 2,4 z Andorią) TS5-21 tylko z innym wałkiem sprzęgłowym i obudową sprzęgła? Czy oprócz tego różnica jest w przełożeniach, jeśli tak to jaka?
    Czy do tej skrzynki podejdzie silnik z Opla Omegi (skrzynki z Omegi mają inne wielokliny wałka sprzęgłowego) - głównie chodzi o zespolenie silnika Omegi z tą skrzynią bez większej rzeźby... Czy to się da zrobić bez większych nakładów prac ślusarskich - jeśli nie to na co mam się ewentualnie szykować?

Z góry dziękuję za pomoc i Pozdrawiam.
  • Poziom 17  
    Nie wiem czy pytanie jeszcze aktualne - ale do rzeczy.
    Mam przed sobą instrukcje napraw lublina i tak: przy opisie silnika Holden 2,2 SOHC nie ma żadnych informacji aby były w nich montowane inne skrzynie czy sprzęgło więc należy sądzić że są te same co w dieslach.
    Dlaczego chcesz dawać silnik z opla a nie 4C90 albo 4CT90, to ma być benzynówka ? jeśli już to moim zdaniem: z omegi silnik i kosz sprzęgłowy z dociskiem a tarcze i skrzynie z lublina (o ile średnice się zgodzą) wtedy pozostało by dopasowanie mocowania kosz sprzęgłowy - skrzynia.

PS. Jeśli potrzebna instrukcja napraw silnika holden to proszę dać znać wrzucę na elektrodę, kserując wcześniej instrukcje pominąłem ten fragment bo nie wiedziałem czy będzie ktoś tym zainteresowany - ja szczerze powiedziawszy nie spotkałem się z tym silnikiem.
  • Poziom 13  
    Witam!

Dziękuję za odzew.
    Jednak już udało mi się zdobyć potrzebne informacje, u samego źródła - wytwórcy w/w skrzyń biegów.
    Skrzynia montowana w zespoleniu z silnikiem Holdena ma następujące różnice:
    - obudowa sprzęgła (kosz).
    - wałek sprzęgłowy.

Jak będę miał chwilkę to zamieszczę rysunki techniczne obu skrzyń biegów.

Co do mojego zagadnienia.
    Tak ma to być samochód zasilany benzyną a docelowo gazem LPG - według mnie to najtańsza opcja (jak dla mnie) utrzymania i przejechania kilometrów do złotówek na to wydanych.

Jeśli chodzi o instrukcję do silnika Holden to poszukuję wszelkich możliwych informacji na ten temat - jeśli mogę prosić o udostępnienie w/w materiałów to będę bardzo wdzięczny.
    Może dałoby radę umieścić link do materiałów w obecnym temacie?

Pozdrawiam i z Góry Dziękuję.
  • Poziom 13  
    Dziękuję Koledze.

Pozdrawiam.