Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Parrot ck3100 LCD - Złe podłączenie- brak napisu Goodbye

Pablitto83 22 Apr 2013 22:42 3822 3
 • #1
  Pablitto83
  Level 10  
  Witam, miałem dziś problem z tym parrotem. Nie widział książki tel, a widział ostatnie połączenia. Więc skasowałem tel. z parrota, i przy próbie ponownej instalacji/parowania, wywala błąd- memory full. Na forum parrota znalazłem info:
  http://forum.parrot.com/english/viewtopic.php?id=9236
  Wychodzi na to że kabel pomarańczowy zamieniony jest z czerwonym. Tylko gdzie one są u licha? Auto (Focus 2008) kupiłem z zainstalowanym zestawem. Radio fabryczne. Wyjąłem radio, widać pociągnięty kabel od stacyjki i wpięty w inny kabel idący do radia. Kabel od wyświetlacza idzie gdzieś głębiej, centralki nie widziałem, ciemno się już robiło i z latarką troche po aucie biegałem.

  Jak by ktoś mógł mi naświetlić o jakie kable chodzi - ten pomarańczowy i czerwony, gdzie ich szukać żeby podmienić, będę wdzięczny. W ostateczności pozostaje wgranie od nowa softa-jest najnowszy, a reset przyciskami nie działą, odpiąłem nawet klemy aku na pare min i nie pomogło.

  Aha, pamięci wolnej ma 1122 kb czy jakoś tak, więc pamięć jest pusta, a mimo to podaje błąd.
 • #2
  wals75
  Level 11  
  Witam
  Problem jest z podłączeniem tak jak sam napisałeś, aby go rozwiązać musisz wyjąć radio z samochodu Parrot jest podłączony do radia. Po wyjęciu zobaczysz dwa przewody z bezpiecznikami właśnie czerwony i pomarańczowy.
  Wystarczy zamienić przewody i będzie działać.
 • #3
  Pablitto83
  Level 10  
  Gdy wyjąłem radio była tam kostka z masą kabli, do jednego z nich podpięty kabel od stacyjki (cienki czerwony). Bezpieczników na nich nie widziałem. Rozumiem że trzeba by wygrzebać kable i dojść do centralki Parrot'a i przy tej centralce powinny być te 2 kable z bezpiecznikami?
  Gdy zajżałęm do skrzynki bezpieczników był tam kabel z 2 bezpiecznikami, jak by jeden bezpiecznik na drugim. Cieżko to opisać. Wpięty w miejsce oznaczone 122, co dziwne, bo w opisie w książce samochodu opisane sa bezpieczniki do nr 88.. Postaram sie jutro cyknac kilka fotek i może do czegoś dojdę..
 • #4
  wals75
  Level 11  
  O to właśnie chodzi żeby wyjąć całą wiązkę która wchodzi do radia i do niej powinien być podpięty Parrot tam też znajdziesz poszukiwane kabelki. I nie kombinuj ze skrzynką bezpieczników bo tam nie ma co szukać.