Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Bosch/Siemens vs Samsung

niezabitowski 23 Kwi 2013 00:09 10422 3
  • #1 23 Kwi 2013 00:09
    niezabitowski
    Poziom 9  

Witam
    Proszę o pomoc w wyborze lodówki do 1700zł. Po wycieczce do kilku dużych sklepów i dotknięciu kilkudziesięciu modeli na placu boju pozostały produkty marek Bosch/Siemens i Samsung. Nie zależy mi na No-frost, szczególnie na takim, który głośno pracuje... Kolor też nie gra roli...
    Lodówka powinna mieć co najmniej 180cm wysokości i przede wszystkim być bezawaryjna. Mając w domu kilka sprzętów Boscha skłaniam się ku tej marce ale podobno Samsung też robi niezłe chłodziarko-zamrażarki i dodatkowo ma głębsze półki...
    Miłym dodatkiem byłaby sygnalizacja otwarcia drzwi...
    Może jakiś doświadczony serwisant mógłby coś doradzić...

0 3
  • #2 23 Kwi 2013 09:35
    luka12341234
    Poziom 8  

Funkcja No-Frost jest zbędna jak kupujesz codziennie, ta funkcja jest przydatna jak kupujesz dużo i raz w tygodniu... Osobiście sam posiadam sprzęt z bosch i nie zamieniłbym tego producenta na żadnego innego, no może za wyjątkiem siemensa, bo to to samo i Electroluxa. Kupiłem jakieś pół roku temu lodówkę z Electroluxa ENN2901AOW na ceneo.pl w sklepie profi-kuchnia.pl. I jak na razie jestem zadowolony ze sprzętu :) Więc śmiało mogę ci to polecić i nie musisz się bać o awaryjność, bo przez pół roku nie miałem żadnego problemu z nią. O to link do produktu, gdzie możesz sobie poczytać o parametrach: http://www.ceneo.pl/17052816

0
  • #3 28 Kwi 2013 12:39
    patryk260983
    Poziom 18  

niezabitowski napisał:
    Nie zależy mi na No-frost, szczególnie na takim, który głośno pracuje... Kolor też nie gra roli...
    Lodówka powinna mieć co najmniej 180cm wysokości i przede wszystkim być bezawaryjna. Mając w domu kilka sprzętów Boscha skłaniam się ku tej marce ale podobno Samsung też robi niezłe chłodziarko-zamrażarki i dodatkowo ma głębsze półki...
    Miłym dodatkiem byłaby sygnalizacja otwarcia drzwi...

ja od ponad roku mam Samunga, seria RL 56, cena 1700zł w sklepie internetowym, wysokość 185 cm, no-frost naprawdę bardzo cichy, kuchnia półotwarta, sypialnia na przeciwko, nic nie słychać w nocy, lodówka i tak "załącza" się 2-3 razy na dobę (Electroluxy są głośne z no-frostem, więc jak chcesz cichą to tych nie polecam), seria Grand, więc półki są szersze niż w innych lodówkach o szerokości 60cm, sygnalizacja otwartych drzwi załącza się po około 2 minutach, fajna rzecz, że wyświetlacz pokazuje aktualną temperaturę wewnątrz lodówki, a nie ustawioną. Co do utrzymania temperatury - tutaj mogłoby być lepiej po pół dnia bez prądu w chłodziarce 9 stopni (ustawione na 6), a w zamrażarce -4 (ustawione na -17), przy całkowitym zapełnieniu lodówki, żeby nie było ;-)

0
  • #4 02 Maj 2013 15:14
    Tyler_Durden
    Poziom 7  

Prawie 2 lata temu kupiliśmy lodówkę Samsung RL41HCRS. Nam akurat zależało na No-Frost. Lodówka jest wysoka (ponad 190 cm). Nie mamy żadnych zastrzeżeń. Po za tym że nie zauważyliśmy by np. komora dla owoców i innych takich rzeczy (fresh zone, to się chyba nazywa) różniła się czymś od innych zakamarków lodówki. Sprawdzaliśmy termometrem i temperatura jest taka sama wszędzie. Lodówka mogłaby być też troszkę cichsza, ale tragedii nie ma. Znajomy z kolei ma lodówkę LG (jakieś 5 lat) i jest bardzo zadowolony, moja ciotka również LG (kupiła w tym samym czasie, co my - czyli jakieś 2 lata temu) też zadowolona ze swojego wyboru. Chyba trudno popełnić jakiś większy błąd kupując lodówkę, więc kup która Ci się bardziej podoba wizualnie. No chyba, że na rynku pojawiły się jakieś buble, ale nie słyszałem nic na ten temat.

Pozdrawiam

0