Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polonez plus kontrolka hamulca(pedał)help

25 Lut 2005 08:57 3845 5
  • Poziom 10  
    Witam. Mam Poloneza Kombi. Od czasu jak sam podłączyłem hak holowniczy świeci mi kontrolka diagnostyki układu hamulcowego która powinna zgasnąć po naciścnięciu pedału hamulca( ideogram w kształcie pedału). Samochód fabrycznie nie jest wyposażony w wiązkę do gniazdka haka holowniczego. Jaka jest przyczyna? Czy fakt wpięcia kostki gniazdka wpłynął na jakiś czujnik z tego układu ( zmiana poboru prądu, itp)? Druga usterka która mnie dręczy to notorycznie przepalający się bezpiecznik dmuchawy ogrzewania przy włączeniu najwyższych obrotów, do tego stopnia że wypaliło mi gniazdo z bezpiecznika i zmuszony byłem zrobić obejście. Inna usterka , bardzo nużąca to fakt iz przy naciśnięciu pedału hamulca i oświeceniu świateł stopu mocno przygasają mi kontrolki oświetlenia tablicy rozdzielczej- podejrzewam że to masa ale w którym miejscu? Inna sprawa to topiący sie kontroler świateł ( biała kostka) Raczej zielony nie jestem w tych tematach, wnioskuje że instalacja w plusach ma jakiś punkt newralgiczny, być może problem by sie rozwiązał gdybym kazde urządzenie zaczął masowac od poczatku i puszczać przez dodatkowe przekaźniki ale czy to ma sens? Zrobie z tego samochodu stację rozdzielczą niskiego napięcia. Może ktos spotkał sie z takim problemem i udało mu sie go rozwiązać. Czekam na porady i sugestie. Pozdrawiam. Tomek.
  • Poziom 29  
    A jak ołączysz hak to jest ok?
    Masa u ciebie jest słaba...
  • Poziom 34  
    Co do dmuchawy, to może silnik jest przytarty i pobiera zdecydowanie za duży prąd.
  • Poziom 10  
    xawier napisał:
    A jak ołączysz hak to jest ok?
    Masa u ciebie jest słaba...
    Zgodziłbym się z tym gdyby przy włączeniu kierunkowskaza zaczęły migac wszystkie tylne śiwtła, to tak wtedy masa jest felerna ale jeśli światła z tyłu są o.k i nie przygasają?
  • Poziom 12  
    Proponuję sprawdzić tylny punkt masowy i główną masę przy akumulatorze. Co do wiązki przyczepy, to polonezy mają kontrolkę podłączenia przyczepy na tablicy (w kształcie główki haka) jeżeli ona u Ciebie nie działa to znaczy, że wpiąłeś się w niewłaściwych miejscach.
  • Poziom 14  
    miałem identycznie,wina była mikroprocesora w skrzynce bezpiecznikow[taki zielony] niebyło styku