Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

peugeot 207 - Problem z bezpiecznikiem wycieraczek peugeot 207 2007r.

axfiles 23 Kwi 2013 09:40 3327 6
  • #1 23 Kwi 2013 09:40
    axfiles
    Poziom 8  

Witam mam problem z bezpiecznikiem wycieraczek. Zgodnie z instrukcją powinien być 30A. Po włożeniu bezpiecznika i uruchomieniu wycieraczek natychmiast wysiada bezpiecznik. Zdemontowałem mechanizm wyjąłem silnik. Pod wiązkę 4 pinową która wchodzi w silnik podłączyłem żarówkę i tylko na jednym styku zapala się na pozostałych się nie pali bez względu jaki bieg włącze dodam że w tej sytuacji bezpiecznik nie wyskakuje.. Wycieraczki mają funkcję auto.
    Jak sprawdzić silnik bo mam wrażenie że on jest winny. Jak rozłączyłem styk wyleciało z nigo kilka kropel wody. Pod jeden styk podłączam masę z akumulatora a pod inny + i silnik nie ruszył.Czy robię coś źle jak jeszcze mogę sprawdzić gdzie jest zwarcie.

• #2 23 Kwi 2013 15:46
    andseg
    Poziom 19  

Napęd wycieraczek ma przy silniku zespół styków odpowiedzialnych za zatrzymywanie wycieraczek w pozycji spoczynkowej. Spróbuj dostać się do nich i sprawdzić je. Wypadało by też zajrzeć do silnika - on też może ulec awarii która powoduje zwarcia.

• #3 23 Kwi 2013 21:42
    s.q
    Poziom 21  

Na odpiętym silniku i włączeniu wycieraczki pali bezpiecznik?

• #4 24 Kwi 2013 09:38
    axfiles
    Poziom 8  

tak jeśli odepnę silnik wycieraczek i mam włożony bezpiecznik po uruchomieniu wycieraczek bezpiecznik nie wyskakuje. wyskakuje tylko gdy mam podpięty silnik. Sprawdzałem żarówką i gdy włączę wycieraczki pali się tylko na jednym styku ale bezpiecznik wtedy nie wyskakuje.

• #5 24 Kwi 2013 11:58
    766630
    Usunięty  
  • #6 24 Kwi 2013 21:09
    s.q
    Poziom 21  

axfiles napisał:
    wyskakuje tylko gdy mam podpięty silnik

I oto chodzi.

• #7 26 Kwi 2013 15:10
    axfiles
    Poziom 8  

Zamontowałem nowy silnik. Temat zamknięty i rozwiązany.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME