Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kamera - Monitoring - Podłączenie kamery - Monitoring - Stałe IP

Shav Arth 23 Apr 2013 11:21 5736 13
SterControl
    Shav Arth
    Level 15  
    Witam. Posiadam stały adres IP, na którym chciałbym postawić kamerę internetową. No i pytanie ogólne, jak to zrobić by wszystko działało ? Od czego zacząć ? Czy można zacząć konfigurację na zwykłej kamerce internetowej z portem USB ? Chcę mieć dostęp do podglądu z tej kamery z dowolnego miejsca z dostępem do internetu. Mam w domu ruter, jak to wszystko połączyć żeby działało ? Jakie urządzenia muszą być włączone by mieć dostep do podglądu kamery, np w innej miejscowosci ? Czy sam włączony ruter wystarczy ? Proszę o porady.
  • SterControl
    voitek1
    Level 39  
    Shav Arth wrote:
    ...Posiadam stały adres IP...
    Skąd to wiesz? Jaki operator? Czy masz "business Internet", czyli Internet dla firm?

Shav Arth wrote:
    ...Czy można zacząć konfigurację na zwykłej kamerce internetowej z portem USB ?...
    Można, a do czego ta kamerka USB podłączona?

Shav Arth wrote:
    ...Chcę mieć dostęp do podglądu z tej kamery z dowolnego miejsca z dostępem do internetu...
    Musisz przekierować na routerze porty aplikacji do IP kamery

Shav Arth wrote:
    ...Mam w domu ruter...
    Jaki?

Shav Arth wrote:
    ...Jakie urządzenia muszą być włączone by mieć dostep do podglądu kamery...
    Włączone muszą być wszystkie urządzenia do których podłączona jest kamera
  • SterControl
    Shav Arth
    Level 15  
    1. Mam stały adres IP, bo kupiłem od usługodawcy.
    2. USB podłączona do komputera, chociaz moge podlaczyc tez do rutera, bo jest tam stare USB, ale mam przejsciowke. Tylko nie wiem czy wykryje urzadzenie bo na komputerze musze instalowac sterowniki.
    3. Router: SIEMENS sl2-141-i
    4. Wszystkie ? Chodzi mi o to, że gdy kamera bedzie podlaczona do rutera, to czy np komputer bedzie musial byc wlaczony by miec dostep do monitoringu z innego miasta.
    voitek1
    Level 39  
    Shav Arth wrote:
    ...
    2...chociaz moge podlaczyc tez do rutera, bo jest tam stare USB, ale mam przejsciowke. Tylko nie wiem czy wykryje urzadzenie bo na komputerze musze instalowac sterowniki...
    Jeśli router obsługuje podłączenie kamer USB (odrób lekcje i przeczytaj instrukcję routera) i masz gdzie do niego wgrać sterowniki to tak. Ale raczej wątpię, czy ten router ma taką możliwość: to powinny być kamery IP.

Shav Arth wrote:
    ...
    4. Wszystkie ? Chodzi mi o to, że gdy kamera bedzie podlaczona do rutera, to czy np komputer bedzie musial byc wlaczony by miec dostep do monitoringu z innego miasta.
    Jeśli bezpośrednio do routera to komputer do niczego nie jest potrzebny... Ale muszą być podłczone do zasilania, no chyba, że masz PoE i podłączone są również do switcha PoE...
    Shav Arth
    Level 15  
    Raczej nie ma możliwości wgrania na niego sterowników. Więc od czego mogę teraz zacząć ? Żeby podłączyc kamerę USB do komputera, i mieć dostęp do obrzu z innego miejsca ?
    voitek1
    Level 39  
    Już napisałem:
    voitek1 wrote:
    Shav Arth wrote:
    ...Więc od czego mogę teraz zacząć ? Żeby podłączyc kamerę USB do komputera, i mieć dostęp do obrzu z innego miejsca ?
    Shav Arth wrote:
    ...Chcę mieć dostęp do podglądu z tej kamery z dowolnego miejsca z dostępem do internetu...
    Musisz przekierować na routerze porty aplikacji do IP kamery...
    Jakiej aplikacji i jakich portów używasz masz napisane w instrukcji kamer/aplikacji
    Shav Arth
    Level 15  
    Tego nie wiem, bo to wiekowa kamera i nie mam do niej żadnych instrukcji, a jak to jest z kamera wbudowana w laptopa ? Laptop Acer Aspire 5560G
    voitek1
    Level 39  
    Shav Arth wrote:
    Tego nie wiem, bo to wiekowa kamera i nie mam do niej żadnych instrukcji...
    google is Your friend, szukałeś :?:

Shav Arth wrote:
    ...a jak to jest z kamera wbudowana w laptopa ? Laptop Acer Aspire 5560G
    j.w. - nie wiem jakiej aplikacji używasz do przeglądania...

Jeśi natomiast chodzi o kamerkę wbudowaną, to po prostu załóż sobie dwa konat w skype i włącz automatyczne odbieranie na kompie rozmowy z wideo gdy Cię nie ma w domu
    Shav Arth
    Level 15  
    No to z tej kamery ma byc tylko na próbę, bo chodzi mi o monitoring przed domem i zakupie kamerę do tego, tylko chciałem przedtem się dowiedzieć jak to się robi na przykładzie innej kamery.
    voitek1
    Level 39  
    Shav Arth wrote:
    No to z tej kamery ma byc tylko na próbę, bo chodzi mi o monitoring przed domem i zakupie kamerę do tego, tylko chciałem przedtem się dowiedzieć jak to się robi na przykładzie innej kamery.
    voitek1 wrote:
    Już napisałem:
    voitek1 wrote:
    Shav Arth wrote:
    ...Więc od czego mogę teraz zacząć ? Żeby podłączyc kamerę USB do komputera, i mieć dostęp do obrzu z innego miejsca ?
    Shav Arth wrote:
    Musisz przekierować na routerze porty aplikacji do IP kamery...
    Jakiej aplikacji i jakich portów używasz masz napisane w instrukcji kamer/aplikacji
    W Twoim obecnym przypadu będzie to IP kompa, który musisz również przypisać na stałe w routerze po adresie MAC kompa...
    Shav Arth
    Level 15  
    Mam jeszcze kamerę IMAGO, razem z odbiornikiem.

TU jest jakas podobna http://allegro.pl/miniaturowa-kamera-bezprzewodowa-fra-monitoring-i3175531466.html ale nie wiem czy to dokłądnie ten model.

Dodano po 55 [sekundy]:

voitek1 wrote:
    W Twoim obecnym przypadu będzie to IP kompa, który musisz również przypisać na stałe w routerze po adresie MAC kompa...

Krótkie pytanie "Jak ?"

Dodano po 1 [minuty]:

O znalazłem, identyczną: http://tablica.pl/oferta/kamera-kamerka-bezprzewodowa-imago-2-4ghz-szpiegowska-ID1Mrh3.html
    voitek1
    Level 39  
    Jeśli znalazłeś kamerę IP to przeczytaj instrukcję (sorry, ja za Ciebie czytać nie będę). Jeśli to USB to już napisałem co masz zrobić. Przekierowanie odpowienich portów, z których korzysta aplikacja, ustawiasz na routerze (przeczytaj instrukcję obsługi aplikacji kamery). Stałe przypisanie IP do MAC: również wpisujesz na routerze. Czy wiesz jak się na niego zalogować?
    voitek1
    Level 39  
    No to jeśli nie wiesz jak się zalogować na router to żadnych zmian nie dokonasz...