Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch WOF 1600 - woda wlewa się do bębna

ganeleon 23 Kwi 2013 12:24 1371 4
  • #1 23 Kwi 2013 12:24
    ganeleon
    Poziom 2  

Witajcie,
    Wymieniłem w swojej stareńkiej pralce Bosch WOF 1600 elektrozawór (wcześniej woda ciurkiem wlewała się do pralki, nieważne, czy włączonej do prądu, czy wyłączonej). Niestety nikt nie produkuje już części do tej pralki, więc kupiłem na allegro używaną. Po podłączeniu nowego elektrozaworu woda nie wlewa się już aż tak silnym strumieniem jak uprzednio, ale nadal się wlewa. W ok. 1-2 godziny w bębnie mam ok. 1 l wody. Obawiam się, ze kupiony elektrozawór również jest nieszczelny. Proszę o poradę: czy elektrozawór da się w jakiś sposób naprawić? Ewentualnie czy po drodze między zaworem a wlewem do komory pobierania proszku jest jakaś uszczelka, która mogła zetleć?
    Z góry dziękuję za pomoc

0 4
  • #3 23 Kwi 2013 16:29
    ganeleon
    Poziom 2  

Faktycznie, jest. Zasugerowałem się zdaniem serwisanta, który mówił, że już takich się nie produkuje, a allegro utwierdziło mnie w tym przekonaniu (nie dało się kupić nowej części, tylko używane). Dziękuję bardzo, choć cena części jest niewiele niższa od wartości pralki. Mimo wszystko ponawiam pytanie, czy elektrozawór można naprawić/uszczelnić.

0
  • Pomocny post
    #4 23 Kwi 2013 18:49
    peter falk
    Specjalista AGD

Skoro jesteś niby z Krakowa, to co stoi na przeszkodzie, by udać się z uszkodzonym zaworami do jednej z hurtowni części AGD? Może coś znajdą na półce, ew. zamówią.

egon42 napisał:

A w serwisie BSH ok. 80zł. Idź do autoryzowanego serwisu i zamów zawory - symbol: 263330

0
  • #5 25 Kwi 2013 14:32
    ganeleon
    Poziom 2  

Kupiłem, zamontowałem, wszystko hula jak marzenie. Dziękuję za pomoc, zamykam

0