Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Inne] Urządzenie wielofunkcyjne laserowe do 900zł (bardzo tanie tonery)

czaron87 23 Kwi 2013 13:00 3984 7
  • #1 23 Kwi 2013 13:00
    czaron87
    Poziom 5  

Proszę o pomoc w wyborze urządzenia wielofunkcyjnego laserowego (czarno białe) z możliwie jak najtańszymi tonerami oryginalnymi lub zamiennikami jeśli przez takie coś nie zostanie odebrana gwarancja. Szukam czegoś co kseruje automatycznie. Tzn wkładam ryzę czystego papieru i ryzę dokumentów, włączam kserowanie i wszystko automatycznie jest kserowane bez selektywnego podawania na tablicę skanera (niestety nie wiem jak tą opcję nazwać). Chcę żeby kserowanie odbywało się automatycznie jak na zwykłym ksero. Odpada firma HP bo najprawdopodobniej ma chip uszkadzający drukarkę po pewnym czasie. Miałem 4 urządzenia HP i 3 się popsuły, 2 zaraz po gwarancji a jeden na kilka miesięcy przed końcem okresu gwarancyjnego. Najbardziej interesuje mnie brother i samsung który reklamuje się że ma wieczne chipy, mogą być też inne firmy aby nie HP. Cena do 900zł. Chyba że będzie coś bardzo interesującego to mogę dorzucić 100zł wiecej. Drukarka ma starczyć na wiele lat a nie jak to miałem zawsze w HP że 3-5 lat i na śmietnik. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i porady.

• #2 23 Kwi 2013 14:28
    my41s
    Poziom 31  

Ma być nowe, czy używane?

czaron87 napisał:
    Odpada firma HP bo najprawdopodobniej ma chip uszkadzający drukarkę po pewnym czasie.

:?:

• #3 23 Kwi 2013 18:15
    gregoryse
    Poziom 14  

Masz bardzo "małe" wymagania :D , a jeszcze większą "wiedzę" na temat urządzeń.
    Jeśli chcesz położyć za jednym razem ryzę na podajnik to szukaj kopiarki za + 50 tys zł.

• #5 23 Kwi 2013 22:33
    majeranek86
    Poziom 11  

Wnioskując, że będą kserowane ryzy papieru i stosowane tonery zamienne bez ryzyka, to myślę, że nic nie znajdziesz w cenie 900 zł, tak żeby producent zapewnił Ci gwarancję, a już nie licz na to, że zareklamuje się sam, że ma wieczne chipy :)

Każdy producent, a bardziej podmiot sprzedający, biorący na siebie gwarancję, nie zapewni Ci wymiany urządzenia lub naprawy jeśli stosujesz zamienniki. Oczywiście nie mają prawa odmówić, ale mogą stwierdzić, że stosowałeś niezgodnie z sugestiami. Jedyna firma, którą ja kojarzę, że wymienia sprzęt on-line, nie badając dogłębnie przyczyny, to jest HP, z procedurą DOA, reszta raczej zrobi ekspertyzę. Oczywiście mogą się zdarzyć odstępstwa, ale decyduje często człowiek w serwisie takiej firmy i kwestia na kogo trafisz i jakich reguł on się trzyma.

Dla Ciebie rozsądnym i "może" realnym rozwiązaniem jest znalezienie używanej kopiarki z ekstremalnie niskim przebiegiem, sprzed kilku ładnych lat, ale nie wiem czy to też realne, bo sam podajnik, sorter, kosztuje niewiele mniej niż masz.

Ile Ty tego robisz? Jakie dokładnie ilości kserujesz dziennie/miesięcznie?

Może jak robisz to masowo, to nie zdążysz wymieniać tonerów :)

• #6 23 Kwi 2013 23:37
    zen3x
    Poziom 30  

Do automatycznego kserowania dokumentów i rzadkiego ich wydruku to np.: canon ir1133a, oczywiście nie za 900zł. Warta jest swojej ceny.

• #7 24 Kwi 2013 08:56
    my41s
    Poziom 31  

Szczerze powiedziawszy (bez urazy), według mnie, autor postu coś pokręcił z tą ryzą (może chodziło mu o ok. 25-50 stron, a nie 500 ??) i szuka zwykłego urządzenia wielofunkcyjnego z podajnikiem dokumentów (może nawet z duplexem), a nie kopiarki za 50+ tys. złotych.
    Dobrze byłoby, jeśli czaron87 sprecyzowałby bardziej swoje wymogi.

Na start poleciłbym (z używanych): Ricoh MP 161, ale przekroczy budżet; HP M2727, 3390, M3027x, LJ 3380, KYOCERA FS-1118MFP

Zobacz jeszcze na SCX-4824, 4825, 4828, 4833

• #8 25 Kwi 2013 17:02
    r.10
    Poziom 14  

Akurat możesz niedrogo utrafić wyprzedaż urządzenia wielofunkcyjnego Lexmark x363dn (bez faksu) za 156 funtów (czyli jakieś 760 zł licząc już z bezpłatną dostawą w cenie), trzeba wejść w opcję Free Super Saver Delivery (reklamowana jako do UK, ale Amazon wysyła też w tej ofercie do Polski).
    http://www.amazon.co.uk/Lexmark-X363dn-Multif...on-Laser-Printer/dp/B0025T4JYM/ref=1366901270
    Po zakupie rejestrujesz urzadzenie na stronie Lexmark Polska i będziesz miał roczną gwarancję (choć polecam zakup urządzeń z gwarancją 3-letnią, przypadki chodzą po ludziach).
    Zaletą tego urządzenia jest pełny dupleks - rewersyjny podajnik dokumentów (choć takie dupleskowe kserowanie "ryzy" trwa wieczność i jednak trzeba odrobinę pilnować, żeby do podajnika dwóch kartek na raz nie wciągało, w każdym urządzeniu może się to zdarzyć, szczególnie jeśli są ślady po zszywkach itp.).
    Alternatywnie Samsung SCX-4833FR (ten skrót R w nazwie modelu Samsunga oznacza Rewersyjny podajnik, czyli pełny dupleks ksero 1:2, 1:1, 2:1). Inni producenci oznaczają taki podajnik DADF lub jeszcze inaczej, często trzeba się wczytać w instrukcję.
    -----

czaron87 napisał:
    Szukam czegoś co kseruje automatycznie.
    Tzn wkładam ryzę czystego papieru i ryzę dokumentów, włączam kserowanie i wszystko automatycznie jest kserowane bez selektywnego podawania na tablicę skanera (niestety nie wiem jak tą opcję nazwać).
    Chcę żeby kserowanie odbywało się automatycznie jak na zwykłym ksero.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME