Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hyundai Coupe - Przypadkowe uruchanianie się klaksonu

23 Kwi 2013 15:57 1200 2
  • Poziom 16  
    Witam

Moje auto: Hyundai Coupe 2001, silnik 1,6
    Poduszka powietrzna w kierownicy: tak

Problem polega na tym że w sposób losowy, potrafi odezwać się klakson. Np. przy odpalaniu (pewnie wibracje mają na to wpływ), raz się zdarzyło przy otwieraniu bagażnika i zamykaniu (przy zgaszonym silniku) albo np. przy maksymalnym skręcie kierownicy w lewo bądź prawo. Dodam że są to krótkie sygnały chociaż raz się zdarzył ciągły. Wszystko dzieje się w sposób losowy. Dziś w garażu całe auto opukałem, ostukałem i nic, ani drgnął. Jedyne co mnie zastanawia to duża szczelina na kierownicy między przyciskiem klaksonu a pozostałą częścią kierownicy. Z tego co pamiętam to gdy go kupiłem to zawsze tak było (dwa lata temu). Linki do zdjęć poniżej. Problem ten ujawnił się dopiero w ostatnim tygodniu. Napiszcie co i jak można sprawdzić a także czy Wy również macie taką szczelinę na kierownicy. Ewentualnie porady jak to naprawić.

Z góry dzięki za pomoc.

Hyundai Coupe - Przypadkowe uruchanianie się klaksonu Hyundai Coupe - Przypadkowe uruchanianie się klaksonu Hyundai Coupe - Przypadkowe uruchanianie się klaksonu
  • Poziom 19  
    Zazwyczaj klaksony są tak podłączone że plus jest na klaksonie a minus podawany przez przycisk w kierownicy .Ty pewnie masz gdzieś przetarta izolację i od czasu do czasu dotyka masy ,to może szczególnie się dziać przy skręcie kierownicy .
  • Poziom 43  
    Zwłaszcza na taśmie airbagu.