Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wysokie zużycie procesora

23 Kwi 2013 18:12 1728 11
  • Poziom 7  
    Witam.
    Proszę o analizę logu z OTL gdyż mój komputer ma duże zużycie procesora około 60% kiedy nic na nim nie robię. W menadżerze urządzeń nie ma żadnego procesu który by go tak obciążał.
  • Poziom 25  
    Podaj pełna specyfikację komputera z zasilaczem włącznie:)
  • Pomocny post
    Moderator - Komputery Serwis
    Wykonaj "pełne" skanowanie przy pomocy Malwarebytes.
    Następnie czyszczenie rejestru CCleaner-em.
    Daj screena z menadżera zadań-procesy-pokaż procesy wszystkich użytkowników.
  • Spec od komputerów
    Daj screen z Process Explorer oraz CrystalDiskInfo. Uzyj tez AdwCleaner, opcja Delete.
  • Poziom 7  
    Jak na razie zrobiłem Screen menadżera jest jeden proces jak się włączy opcję pokaż procesy wszystkich użytkowników który muli mi własnie kompa. Mój komputer to laptop Lenovo Y550. Za chwilkę wykonam resztę poleceń.

screen crystal

• Pomocny post
    Spec od komputerów
    Wykonaj skrypt w OTL:

:OTL
    IE - HKCU\..\SearchScopes\{0ECDF796-C2DC-4d79-A620-CCE0C0A66CC9}: "URL" = http://www.delta-search.com/?q={searchTerms}&affID=119816&babsrc=SP_ss&mntrId=F498002622DD14A5
    O4 - HKLM..\Run: [ROC_ROC_NT] "C:\Program Files (x86)\AVG Secure Search\ROC_ROC_NT.exe" / /PROMPT /CMPID=ROC_NT File not found

Co masz w tym katalogu:
    [2013-03-29 18:30:51 | 000,000,016 | ---- | M] () -- C:\ProgramData\.7486160831680234

Zrob skan przy pomocy mbam oraz cureit, daj log z TDSSKiller (nic w nim nie usuwaj).
  • Poziom 7  
    skrypt wykonałem zrobiłem też skan za pomocą Malwarebytes znalazł 5 zagrożeń po czym je usunąłem. Jak na razie zużycie procesora spadło już do normalnych wartości

użyłem tez adwcleaner oto log z jego
  • Poziom 38  
    MECHCIO napisał:
    Jak na razie zużycie procesora spadło już do normalnych wartości

Czyli ?
    Podczas nie nie robienia ile wynosi użycie procesora ?
  • Poziom 7  
    Co do tego katalogu to nie ma takiego ale mam taki plik .7486160831680234 w katalogu ProgramData

Dodano po 1 [minuty]:

podczas nie nie robienia wynosi od 1 do 7 %
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    MECHCIO napisał:

podczas nie nie robienia wynosi od 1 do 7 %

Czyli wszystko w jak najlepszym porządku ;)

W OTL wybierz opcję "Sprzątanie" i powinno być po sprawie ;)
  • Moderator - Komputery Serwis
    Tak ciężko się domyślić by powiększyć okno menadżera zadań Windows i wstawić pełny screen?.
  • Poziom 7  
    Po co Ci reszta procesów które nie zżerają mi jego wydajności ? Uważam że temat można uznać za zamknięty. Sprzątanie w OTL wykonane.