Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SCENIC - SCENIC Czujniki ciśnienia w oponie

23 Kwi 2013 20:12 3504 5
  • Poziom 14  
    Witam.
    Pacjent z jakim się borykam to scenic I z 2000r,nie świeciły na wyświetlaczu 2 koła po zmianie na letnie i skasowaniu cdiefem nadal brakowało 2 zostały założone 2 używane czujniki te których brakowało i po przejechaniu ok 15km zgasły 3 koła a 4te mryga i pokazuje że jest 1.78 bara a napompowane 2.5 bara w czym jest problem jak go rozwiązać??
    czy możliwe na poprzedniej zmianie z letnich na zimowe ktoś zamienił felgi??

cdif pokazuje brak sygnału na tych 3 kołach,czyż by mogły być słabe baterie??
  • Poziom 31  
    To, że w kole jest 2.5 bara to nie znaczy, że czujnik uzna tyle. W każdym może być po 10 bar a on stwierdzi, że jest 1.8 na każdym. Czujnik zlicza obroty każdego koła i na jego podstawie liczy takie niby ciśnienie. Nie wiem czy rozumiesz, producent określił, że 2.2 bar jest ok, jak napompujesz jedno koło do 3.0 a resztę do 1.0 to te 3.0 będzie kręcić się wolniej od reszty i na komputerze wyskoczy powiedzmy 2.2 a resztę obliczy 0.8.
    Odłącz te czujniki bo z nimi same problemy, clipem to zrobisz.
  • Poziom 14  
    Witam kolegę w wszystkich kołach zrobiłem po 2.5 bara a nie ma jakiegoś sposobu uruchomienia tego żeby działało??
    a jakiś inny system oprócz clipa bo to tego dostępu nie mam??

Dodano po 1 [minuty]:

aaaaa a jak bym wymontował wszystkie czujniki to koła powinny zgasnąć??a co z kontrolką tą żółtą co mryga koło obrotomierza??
  • Poziom 43  
    A wszystkie opony takie same?
  • Poziom 31  
    Słuchaj, nie wiem czy jest jakiś sposób, ale podjedź do kogoś ogarniętego i za 20zł i 2 minuty roboty Ci to wyłączy. Ale jak ABS pracuje prawidłowo to olej to. Więcej z tym zabawy niż to warte.
  • Poziom 14  
    wszystkie opony takie same

cdif nie ma możliwości wyłączenia tego
    gadałem jeszcze ze znajomy co ma scenca II i wyłączał to i mówi ze najprawdopodobniej nie ma możliwości w I wyłączenia

Dodano po 51 [sekundy]:

a i ABS działa norlamlie