Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie glosniki lepsze do 700 zł

david07.1994 23 Kwi 2013 20:24 2949 13
  • #1 23 Kwi 2013 20:24
    david07.1994
    Poziom 7  

Witam, juz zaklaalem podobny temat lecz troche inny. Mam zamiar kupić kolumny i chcialbym estradowe, mam dosyc duzy pokoj 22 m² wiec chcialbym jakies wieksze. I mam pytanie czy lepsze brzmienie maja kolumny estradowe czy stereo?? a jak tak to jakie polecacie (w cene wliczam wzmacniacz). kiedys mi polecali Eltrony z estradowych a ze stereo onkyo. co o tym sadzicie? prosze o linki do jakichś konkretów. a jezeli wazne jest to slucham muzyke typu techno jakies remixy i ogolnie wszystkiego po trochu wiec dobrze jakby mialy dobrze brzmiący bas.

0 13
  • #2 23 Kwi 2013 21:36
    Pablo1964
    Moderator

Kolumny estradowe charakteryzują się wysoką skutecznością i znacznie gorszą jakością dźwięku niż domowe. Wielokrotnie tłumaczyliśmy bezsens takiego rozwiązania w domu. Wystarczy poczytać. Chyba, że chodzi tylko o łomot.

0
  • #3 24 Kwi 2013 00:33
    pzygma
    Poziom 10  

No nie do końca słownictwo jest na miejscu. Jesteś z Łukowa a zatem umyj się, ubierz ładnie i znajdź w twoim miejscu Pana Jasińskiego. Jeżeli chcesz mu zrobić konkurencję to kup system Ohm bo tylko tym możesz zaimponować. To brzmienie do którego żadne domowe cuda nie powinny nawet podchodzić na odległość kilometra.
    Tak gwoli ścisłości nie ma pojęcia kolumn stereofonicznych a duży pokój zaczyna się od 100 metrów kwadratowych. Te 22m kw osiągnie nasycenie dźwiękiem przy wysokości 2,5 m przy 220-250W łącznie , co daje po 120 W na kanał. W tej grupie np. IDEX z piecykiem Reelop

Dodano po 4 [minuty]:

Pablo1964 napisał:
    Kolumny estradowe charakteryzują się wysoką skutecznością i znacznie gorszą jakością dźwięku niż domowe. Wielokrotnie tłumaczyliśmy bezsens takiego rozwiązania w domu. Wystarczy poczytać. Chyba, że chodzi tylko o łomot.

Skąd Pan czerpie wiedzę, że jakość dźwięku jest gorsza?. Był Pan kiedyś na targach nagłośnienia? Przykro mi, ale w żadnym wypadku nie można się z tym poglądem zgodzić.

0
  • #4 24 Kwi 2013 11:24
    Pablo1964
    Moderator

No tak.. tylko, że akustyka pokoju odbiega od sali koncertowej czy dyskoteki. Sprzęt estradowy ma grać przede wszystkim głośno i z tego zadania wywiązuje się na ogół dobrze. Nie ma tu mowy o tworzeniu sceny dźwiękowej, liczy się tylko poziom głośności przy w miarę niewielkich zniekształceniach. Oczywiście, ktoś osłuchany z domowym boomboksem czy odtwarzaczem mp3 może się tym zachłysnąć ale ja miałem na myśli dobry sprzęt domowy a taki można już w tej cenie kupić z drugiej ręki.

0
  • #5 24 Kwi 2013 12:28
    pzygma
    Poziom 10  

Rozumiem, że Pablo 1964 nie miałeś "nic złego na myśli ". Na obecnym poziomie konstrukcji systemów nagłośnienia wzrost dynamiki jest kierunkiem który zmierza do zasilenia kolumn znacznie mniejszą mocą. Zagadnienie sprawność- straty. Zamiast equalizerów stosowanie procesorów dźwięku z odrębnymi wzmacniaczami dla poszczególnych podpasm i jest prawdziwa bajka jakościowa, a ja właśnie to miałem na myśli. Pozdrawiam

0
  • #6 24 Kwi 2013 16:45
    Pablo1964
    Moderator

pzygma napisał:
    Rozumiem, że Pablo 1964 nie miałeś "nic złego na myśli ".

Oczywiście. Chciałem jedynie wytłumaczyć bezsens nagłośnienia "estradowego" w domu.
    pzygma napisał:
    Te 22m kw osiągnie nasycenie dźwiękiem przy wysokości 2,5 przy 220-250W łącznie , co daje po 120 W na kanał.

Można te wielkości podzielić przez 3 ze spokojnym sumieniem. Mówimy o mocy znamionowej, nie maksymalnej, którą podaje się w parametrach tandetnego sprzętu.

0
  • #7 24 Kwi 2013 20:12
    david07.1994
    Poziom 7  

no tak panie pzygma fajnie to napisales w pierwszym poscie, tylko nie pisz nic o czyims wygladzie jak w zyciu na oczy nie widziales ale to tylko tak na przyszlosc a nie slyszalem nic o jakims gosciu co o nim wspomniales i malo mnie on interesuje. wracajac do tematu jestem pod wrazeniem wiedzy i mam nadzieje ze to nie kopiuj wklej ale dalej nie dostalem zadnych konkretów a raczej o to mi chodzi. No nie wiem gdzie ty mieszkasz ale duze pokoje sie zaczynaja raczej od 20 m i to srednio chyba ze mieszkasz na hali albo jakims magazynie. bo 100 m to juz nie jest pokoj raczej.

Regulamin p.3.1.13. Jaką literą rozpoczynamy zdanie? Proszę poprawić niechlujną pisownię! [P.]

0
  • #8 24 Kwi 2013 21:22
    pzygma
    Poziom 10  

Źle mnie zrozumiałeś. To nie o Twoim wyglądzie, a z szacunku dla osoby z którą miałeś się skontaktować. W końcu na oficjalne spotkania odpowiednio się ubierasz i równie odpowiednio wyglądasz, no i wyrażasz się cenzuralnie. Co do samego Pana Jasińskiego to jest facet który jest konstruktorem sprzętu audio i prowadzi właśnie w Łukowie swoją firmę. Rozmawiałem z nim na Targach w Krakowie i uwierz, jest w stanie sprostać różnym wymaganiom klienta. Pokój 22 m kw jest duży do zamieszkania, ale nie do zabawy w nagłośnienie. Tutaj możesz być całkowicie usatysfakcjonowany zgodnie zresztą z sugestią Pablo 1964 dobrym zestawem z tzw. kinem domowym np Sony, lub Okyo.
    IDEX-a spokojnie wygooglujesz, stąd bez problemu znajdziesz wszystkie jego parametry.

Dodano po 13 [minuty]:

PS. Większość zakupów w tym kraju robi się przez platformę Allegro, ale to przecież wiesz, stąd nie ma co się bawić w podawanie linków.

0
  • #9 24 Kwi 2013 21:42
    Pablo1964
    Moderator

pzygma napisał:
    zgodnie zresztą z sugestią Pablo 1964 dobrym zestawem z tzw. kinem domowym np Sony, lub Okyo.

Nigdy nie sugerowałem w tym temacie zakupu kina domowego. Proszę nie wprowadzać użytkowników w błąd.

0
  • #10 24 Kwi 2013 22:56
    pzygma
    Poziom 10  

Pablo1964 napisał:
    pzygma napisał:
    zgodnie zresztą z sugestią Pablo 1964 dobrym zestawem z tzw. kinem domowym np Sony, lub Okyo.

Nigdy nie sugerowałem w tym temacie zakupu kina domowego. Proszę nie wprowadzać użytkowników w błąd.

Oj Pablo, sugerowałeś zestaw domowy a nie estradowy. Kino domowe posiada kartę powyżej 2, zwykle 5,1 lub 7,1. To bardzej rozbudowana wersja dla domu, no i bas może być zadowalający. Jeżeli się mylę to mnie popraw. Pozdrawiam

0
  • #12 24 Kwi 2013 23:26
    pzygma
    Poziom 10  

O ile dobrze pamiętam zarówno w amplitonerach Sony jak i Onkyo istnieje możliwość przełączenia dźwięku przestrzennego w system stereo, a kolumienki nie są plastikowe tylko przyzwoite drewniane, zwłaszcza dwie główne dla brzmienia stereo. Cena nowego całego zestawu o mocy znamionowej na poziomie 200W oscylowała w granicach 1800-1900 zł. Myślę iż przy budżecie 700 zł warto się na allegro rozglądać. A jak Pablo myśli inaczej to jego prawo, w końcu nie musimy być jednomyślni. Nie uważam zatem, że wprowadzam użytkowników w błąd. Nadal twierdzę, że dryfujemy w strefie sprzętu powszechnego użytku tzw. domowego i nawet kawałkiem rzeczywistości nie skłoniliśmy się tym do sprzętu estradowego. Pozdrawiam

0
  • #13 24 Kwi 2013 23:38
    Pablo1964
    Moderator

pzygma napisał:
    zarówno w amplitonerach Sony jak i Onkyo istnieje możliwość przełączenia dźwięku przestrzennego w system stereo

To prawda ale wybór amplitunera kina domowego jest w tym przypadku totalnym nieporozumieniem. Tu chodzi o jakość dźwięku a nie o możliwość przełączenia w jakiś tryb pracy. Poczytaj proszę forum, zanim zaczniesz komukolwiek doradzać.

0
  • #14 25 Kwi 2013 00:17
    pzygma
    Poziom 10  

Firma Sony, kolumny Jamed, amplituner 2x100W. Pytanie podstawowe z zakresu sprzęt estradowy czy zestaw stereo zostało wyczerpane. Modele zmieniają się średnio co kilka tygodni zależnie od proponowanych konfiguracji sprzętowych, ale wszystkie można zobaczyć na stronie producenta/dystrybutora. Przedstawiłem swoje zdanie i na tym zakończę dalsze polemiki bo nie mam na nie ani czasu ani ochoty. Powodzenia

0