Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

C++ - Ciągłe sprawdzanie czy proces jest uruchomiony

walkmanowiec 23 Kwi 2013 20:40 1284 3
  • #1 23 Kwi 2013 20:40
    walkmanowiec
    Poziom 13  

Witajcie.
    Jestem w trakcie pisania programu, mam w nim zawartą funkcję sprawdzającą czy dany proces istnieje:

Kod: cpp
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Chciałbym jednak, aby program cały czas od uruchomienia do zakończenia jego pracy sprawdzał czy proces istnieje i jeśli istnieje to go wyłączał, a jeśli nie istnieje to dalej sprawdzał.

Próbowałem z pętlą while (1==1) ale w najlepszym wypadku program powodował zawieszenie komputera i odpalenie x procesów taskkill.[/code]

0 3
  • #3 24 Kwi 2013 09:02
    walkmanowiec
    Poziom 13  

Jak to zrobić na konkretnym przykładzie?

0
  • #4 25 Kwi 2013 15:22
    nyquist
    Poziom 24  

walkmanowiec napisał:
    Witajcie.
    Jestem w trakcie pisania programu, mam w nim zawartą funkcję sprawdzającą czy dany proces istnieje:

Kod: cpp
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Chciałbym jednak, aby program cały czas od uruchomienia do zakończenia jego pracy sprawdzał czy proces istnieje i jeśli istnieje to go wyłączał, a jeśli nie istnieje to dalej sprawdzał.

Próbowałem z pętlą while (1==1) ale w najlepszym wypadku program powodował zawieszenie komputera i odpalenie x procesów taskkill.[/code]

O ile dobrze rozumiem twój zamiar, to po prostu wywołuj zadeklarowaną przez ciebie procedurę TForm1::Button1Click cyklicznie - podczas każdego zdarzenia OnTimer.

0