Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mikrofon Proel dm226 - Mikrofon nie działa na kablu xrl-jack

djpolekos 23 Kwi 2013 21:05 2574 5
  • #1 23 Kwi 2013 21:05
    djpolekos
    Poziom 7  

Witam mam taki problem, że mój mikrofon podłączony przez xrl-jack nie chce działać. A jak go podłączyłem przez xrl-xrl wszystko śmigało elegancko. Co jest nie tak ?

0 5
  • #2 23 Kwi 2013 22:49
    anmedia
    Poziom 39  

djpolekos napisał:
    Co jest nie tak ?

A wiesz jaka jest roznica w dzialaniu XRL a zwyklego mikrofonu? Tutaj masz opis XLR 3 stykowego. Z pewnoscia masz taki? A tutaj szczegolnie post nr.2 dlaczego ten mikrofon nie dziala.

0
  • #3 24 Kwi 2013 13:15
    djpolekos
    Poziom 7  

No i okej dobra przeczytałem. Ale nadal nie wiem co mam zrobić kupić inny kabel ? Czy to chodzi o to zasilanie Phantom ? Bo ja mam mikser estradowy z tym zasilaniem i tam na kablu xrl-xrl działało wszystko ok nawet bez tego zasilania phantom. + Jak podłączyłem w mikserze xrl-jack albo w kontrolerze to nie chce działać. I czy mam zmienić na jakiś inny kabel czy co zrobić ? Bo nie wiem ?

0
  • Pomocny post
    #4 24 Kwi 2013 13:30
    anmedia
    Poziom 39  

djpolekos napisał:
    Ale nadal nie wiem co mam zrobić kupić inny kabel ?

Kabel niczego nie zmieni.
    djpolekos napisał:
    Czy to chodzi o to zasilanie Phantom ?

Dokladnie tak.
    djpolekos napisał:
    Bo ja mam mikser estradowy z tym zasilaniem i tam na kablu xrl-xrl działało wszystko ok nawet bez tego zasilania phantom.

To zasilanie jest wewnatrz. Masz 3 gniazda a Jack stereo ma 2.

djpolekos napisał:
    I czy mam zmienić na jakiś inny kabel czy co zrobić ? Bo nie wiem ?

Wymiana kabla nic tu nie zmieni, albo zastosujesz inny mikrofon, albo potrzebujesz konwerter XLR-Jack/RCA. Przyklad:

0
  • #5 24 Kwi 2013 14:21
    djpolekos
    Poziom 7  

Czyli inaczej mówiąc trzeba kupić przedwzmacniacz mikrofonowy ? albo zrobić połączenie przez mikser.

0
  • #6 24 Kwi 2013 14:25
    anmedia
    Poziom 39  

Dokladnie tak.
    Widzialem w sieci wiele schematow jak zrobic taka przejsciowke, jednak ryzyko uszkodzenia (wszedzie jest to napisane) mikrofonu lub wzmacniacza jest duze, przy takiej kombinacji. Tak ze jeden mikrofon zadziala inny juz nie (jak w Twoim przypadku).

0