Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes w201 190E - Skrzynia automatyczna zamiast manualnej.

23 Kwi 2013 21:40 1248 4
  • Poziom 10  
    Witam. Szukałem czegoś takiego w internecie jak przekładka ze skrzyni manualnej na automat ale znajdywałem tylko opcję odwrotną.. Czy jest to możliwe w tego typu samochodzie? Jakie przeróbki, koszty i opłacalnośc takiego przedsięwzięcia? Do wymiany mam prawdopodobnie dyferencjał więc tak czy tak muszę wejśc pod samochód.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Oczywiście, że możliwe. Skoro czytałeś o wymianie skrzyni automatycznej na manualną, to ty musisz wymienić dokładnie taki sam zestaw elementów, tylko w drugą stronę. To, co masz podane w opisie do zdemontowania, u ciebie jest do montażu. Akurat mercedes nie jest ciężkim autem do takich przeróbek. Jeszcze kwestia, w jakim stanie będziesz miał tą ASB? I czy nie trzeba przed instalacją się nią zająć.
  • Poziom 10  
    Nie wiem jaką skrzynię się trafi na allegro widziałem od 300-500zł chodzą ale jaki ich stan? Podobno 100% sprawne ale ciekawe jak będzie się zachowywała podczas jazdy ;) Czyli wiem już coś więcej. Słyszałem, że automaty więcej palą czy to jest rzeczywiście duża różnica? Z opisu fabrycznego wynika, że powinien palic ok. 10.5l benzyny.(obecnie tyle pali)
  • Poziom 17  
    A to że pali więcej no to prawda. :P
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Skrzynię kupuj tylko wtedy, gdy wcześniej jechałeś na niej samochodem dawcą albo z rozbitka. Pełno złomu na portalach aukcyjnych. Nikt nie zmienia sprawnego automatu na skrzynię manualną! Stąd też ciężko o dobrą przekładnię automatyczną.