Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

motorola gp360 - skradziony radiotelefon czy są sposoby namierzenia?

lukasnr1 23 Apr 2013 23:49 4821 14
    lukasnr1
    Level 9  
    Witam!

Skradziono z jednostki straży pożarnej motorolę gp360.
    Zaprogramowana była oczywiście na pasmo strażackie

Czy jest jakiś sposób na namierzenie radiotelefonu jeśli posiadamy wszystkie dane z orginalnego pudełka? Nr fabryczny, seryjny, model itp.

Pozdrawiam!
    krakarak
    Level 41  
    Namierzyć położenia nie da się. Za to można zdalnie wysłać sekwencję blokującą radiotelefon i staje się on bezużyteczny dla złodzieja, jest trupem. Po odzyskaniu można ponownie odblokować.
    lukasnr1
    Level 9  
    świetnie!
    U kogo można załatwić taką blokadę?
    Czy radiotelefon musi być w zasięgu działania jakiegoś urządzenia?
    sp5wcx
    Level 33  
    Pogadaj z waszym "radiowcem" w wojewódzkiej.

Oczywiście warunkiem "ogłuszenia" skradzionego radia musi być:
    - radio "w zasięgu",
    - ustawione na "waszym" kanale,
    - włączone.
    Tak więc jeżeli ktoś je ukradł i teraz Was cały czas nasłuchuje na tym radiu, to jest duża szansa że uda się je zablokować.
    lukasnr1
    Level 9  
    Gdzieś znalazłem informacje o blokowaniu radiostacji i użyta została nazwa select5
    O co w tym chodzi?
    To własnie tym może radiowiec zablokować motorolkę?
    User removed account
    User removed account  
    green33

Level 31  
    Żeby była możliwość zablokowania musi być wcześniej odpowiednio oprogramowane, a nie sądzę, żeby tak było ...

Marcin
    SP5ANJ
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    green33 wrote:
    Żeby była możliwość zablokowania musi być wcześniej odpowiednio oprogramowane, a nie sądzę, żeby tak było ...

Poszedłbym dalej - czy istnieje w tym konkretnym radiu - taka możliwość blokady. :?:

Pozdrawiam.
    krakarak
    Level 41  
    Kolego Paniszer nie masz racji - autor owszem pyta o "namierzenie radia" tylko dlatego, że nie wie iż jest to nie wykonalne i raczej musi się pogodzić ze stratą. Dlatego aby złodziej nie odniósł wymiernej korzyści należy radio zablokować. Oczywiście nie zrobi tego autor, bo nie ma takiej możliwości, lecz jego służby z Wojewódzkiej, do których powinien się zwrócić wraz z pismem informującym o utracie radia ( z zachowaniem drogi służbowej ).
    Podobnie robi się z drogimi samochodami - montuje sterowane siecią GSM moduły do unieruchamiania i lokalizacji auta. By złodziej nie miał lekkiego chleba.
    Co do wątpliwości kolegów w postach powyżej - w tym modelu na 100% jest funkcja zdalnego zablokowania radia. Co więcej, jest również funkcja skrytego włączenia nadawania bez włączenia sygnalizującej to diody. Są i inne ciekawinki ;-) . Oczywiście radio, które chcemy zablokować musi być włączone i słuchać na kanale, na którym ustawiliśmy cykliczne wysyłanie kodu. Wystarczy kilka sekund i radio jest "martwe". Można też sekwencyjnie wysyłać kod na wszystkich kanałach, które zostały zaprogramowane w tym radiu.
    Nie opowiadam Wam filmów S-F, lecz z własnych wieloletnich doświadczeń ze współpracy z Wydziałem "B". O szczegółach, kodach nie mogę nic więcej napisać ani tutaj ani na PW.
    internick
    Level 35  
    Zablokowane, niezablokowane i tak sprawa do obejścia. Soft od przyjaciół zza wschodniej granicy, schemat kabla od Amerykanów i po kłopocie. A jak już ktoś ma odpowiednie klamoty to trzy minuty roboty i problemu nie było.

Zgłoś na Policję. Może dodadzą do systemu podobnie jak IMEI telefonów komórkowych i przeglądaj oferty znanych portali aukcyjnych.

Może nie sprzedać jeśli zna tajniki radiotechniki i podłączy pod antenę bazową. Na gumowej wiadomo, że posłucha tylko najbliższy powiat i wojewódzki. Jeśli aktywność będzie znikoma to może uzna, że to kupa złomu i będzie próbował sprzedać.
    krakarak
    Level 41  
    mantoch wrote:
    Zablokowane, niezablokowane i tak sprawa do obejścia. Soft od przyjaciół zza wschodniej granicy, schemat kabla od Amerykanów i po kłopocie. A jak już ktoś ma odpowiednie klamoty to trzy minuty roboty i problemu nie było...

Prędziej puścisz bańkę nosem niż odblokujesz w ten sposób radio. Odblokowałeś kiedykolwiek tak zamknęte radio, że piszesz o 3 minutach pracy ?
    internick
    Level 35  
    Jeśli radiotelefon się włącza (bateria jest naładowana) to wgrywam swój CodePlug i musi działać. Co prawda stracę wszystko co było w środku, ale mam działający radiotelefon.
    krakarak
    Level 41  
    Pytałem czy robiłeś tak zamkniete radio ? I mam odpowiedź - nigdy.
    Radio jest martwe, nic nie działa, nic się nie włącza. Zachowuje się jakby było bez baterii.
    internick
    Level 35  
    Jakieś trzy lata temu zdalnie blokowałem GP340 z wykorzystaniem opcji Stun. Chociaż radio było zablokowane dało się je bez problemu odczytać z poziomu CPSa. Pomimo, że było zablokowane (ponowny Select nie chciał go odblokować) dało się do niego wgrać nowy Code Plug, który sprawiał, że miałem przed sobą czysty jak łza egzemplarz. Opcję blokady można było także w CPS wyłączyć bez uprzedniego wgrania Code Pluga.
    green33

Level 31  
    krakarak wrote:
    Pytałem czy robiłeś tak zamkniete radio ? I mam odpowiedź - nigdy.
    Radio jest martwe, nic nie działa, nic się nie włącza. Zachowuje się jakby było bez baterii.

krakarak nie masz pojęcia jak działa funkcja blokowania Motoroli serii Waris ... radio nie jest martwe, tylko nie komunikuje się z użytkownikiem w żaden sposób, radio się włącza tylko użytkownik tego nie widzi, wystarczy wbić nowy codeplug i działa, tracisz tylko wcześniejsze ustawienia.
    Nie pisz, że radio zachowuje się jak bez baterii bo to nieprawda, bo ono pobiera prąd, po tym co piszesz wnioskuje, że nie miałeś w ręku tak zablokowanego radia.
    Postępowanie jest dokładnie takie samo, jak w przypadku codepluga z hasłem - wbić inny pasujący to tego modelu.

Zanim zadasz mi pytanie czy tak robiłem ? Odpowiedź: tak, przez ostatnie 15 lat jak zajmuję się tym zawodowo to wiele razy ...

Marcin