Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Powiadamianie sms o poczcie

27 Mar 2002 23:59 3873 11
  • Poziom 12  
    Mam pytanie czy ktoś wie jak uruchomić powiadamianie sms w idei o nowej poczcie np za pomocą bramki SMS. Nie chodzi mi o usługę jaką oferuje idea bo ona jest płatna a na ich bezpłatnym koncie mogę tylko sam sprawdzić czy są nowe wiadomości oczywiście wysyłając sms z mojego telefonu a takie rozwiązanie mnie nie satysfakcjonuje. Podobno można to zrobić za pomocą skryptu?
  • Poziom 26  
    A nie ma czegos pod winde
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Rzeszu napisał:
    A nie ma czegos pod winde

Nie wiem. Ja przynajmniej nie słyszałem o czymś takim.
  • Poziom 15  
    Bigbos napisał:
    Mam pytanie czy ktoś wie jak uruchomić powiadamianie sms w idei o nowej poczcie np za pomocą bramki SMS. Nie chodzi mi o usługę jaką oferuje idea bo ona jest płatna a na ich bezpłatnym koncie mogę tylko sam sprawdzić czy są nowe wiadomości oczywiście wysyłając sms z mojego telefonu a takie rozwiązanie mnie nie satysfakcjonuje. Podobno można to zrobić za pomocą skryptu?

Skrypty sa dobre o ile masz kompoa podlaczonego sztywnym zlaczem i dziala na okraglo. Ja korzystam z konta kommercyjnego (zob. www.homenet.pl) co kosztuje okolo 60 zl rocznie lub 180 zl wieczyscie. Konto umozliwia automatyczne powiadamianie na dowolny nr komorki. Poza tym jest super! uklo pozdro Pawel
  • Poziom 43  
    Prostsze to jest - wystarczy załozyć konto na prv.pl tam sobie zrobić alias pocztowy i przyjście poczty na ten alias spowoduje przesłanie Esa o treści że już przyszedł SMS
  • Poziom 27  
    Faktycznie Tremolo Ty to wiesz :) , wielkie dzieki. :lol: :P
    Tremolo napisał:
    Prostsze to jest - wystarczy załozyć konto na prv.pl tam sobie zrobić alias pocztowy i przyjście poczty na ten alias spowoduje przesłanie Esa o treści że już przyszedł SMS

Właśnie się to stało płatne.
    cytat z maila. "Od dnia dzisiejszego stara poczta przestała funkcjonować. Wcześniejsze
    ustawienia aliasów pocztowych NIE ZOSTAŁY przeniesione do nowej poczty.
    Nie mniej do 16 września istnieje możliwość przetestowania nowych usług.
    Po tym okresie, osoby zainteresowane będą musiały za aliasy pocztowe
    w swojej domenie zapłacić 9 PLN netto rocznie. Płatności dokonuje się
    SMSem, wysyłając wiadomość pod specjalny numer."
    [/b]
  • Poziom 43  
    Widać że jakaś internetowa mafia dorwała się do PRV - ktoś ich chyba przejął przy starym adminie było normalnie teraz się i spieprzyła szata graficzna serwisu i odnaleźć niczego nie idzie... no ale coś by się dało zrobić - poszukać czegoś innego do wysyłania SMS - ale tylko o PRV wiedziałem... wiec trzeba bedzie szukać...
    Tremolo napisał:
    Widać że jakaś internetowa mafia dorwała się do PRV - ktoś ich chyba przejął przy starym adminie było normalnie teraz się i spieprzyła szata graficzna serwisu i odnaleźć niczego nie idzie... no ale coś by się dało zrobić - poszukać czegoś innego do wysyłania SMS - ale tylko o PRV wiedziałem... wiec trzeba bedzie szukać...

Wystarczy mieć konto z dostępen do shella i kompilatorami. Potem tylko zainstalować ten skrypt o którym pisałem. Działa w 100%. Takie konta idzie znaleźć za free. Przynajmniej do niedawna.
  • Poziom 43  
    musze powiedzieć że bardzo wyposarzone konto było na serwerze http://free.komrel.net - mieli shela, cgi-bin, php i pare innych ale nie wiem jak to teraz jest dawali 50 MB ale mieli jakieś zasady punktowe - klikanie w banner itp.. i za transfer obcinali ilośc punktów na poczatku nie pamiętam ile było a przy -10 kasowali konto
    Tremolo napisał:
    musze powiedzieć że bardzo wyposarzone konto było na serwerze http://free.komrel.net - mieli shela, cgi-bin, php i pare innych ale nie wiem jak to teraz jest dawali 50 MB ale mieli jakieś zasady punktowe - klikanie w banner itp.. i za transfer obcinali ilośc punktów na poczatku nie pamiętam ile było a przy -10 kasowali konto

Komrel dalej jest ale shella już chyba nie ma. Spis darmowych shelli jest na http://www.hacking.pl pozatym niezawodne google i można też ciekawe adresiki znaleźć :D www.google.com