Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

seat ibiza 1.8 turbo 2000r. gasnie jak sie rozgrzeje + epc

michal8210 24 Kwi 2013 10:14 2712 10
  • #1 24 Kwi 2013 10:14
    michal8210
    Poziom 5  

Witam wszystkich.w moim seacie jak jest zimny pali bez problemu,po przejechaniu 20 minut,jak sie rozgrzeje nagle gasnie,muse zjechac na pobocze,pocekac 30 minut.podczas tego postoju silnik kreci ale nie odpala,swieci sie kontrolka epc,jak ostygnie kontrolka gasnie i moge jechac dalej dopoki znowu sie to nie powtorzy,mam to od 3 dni,plyny wporzadku,weze tez,pomozcie

• #2 24 Kwi 2013 10:29
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.

Odczyt błędów ze sterownika silnika.
    Może być uszkodzony czujnik wału ale bez odczytu błędów to można tylko snuć teorię.

• #3 24 Kwi 2013 10:31
    arkadiuszcz
    Poziom 12  

J/w, czujnik położenia wału lub cewka zapłonowa.

• #4 24 Kwi 2013 10:34
    michal8210
    Poziom 5  

A gdybym podmienil przekazniki pod kierownica? Slyszalem o zimnych lutach. Jestem za granica i na razie nie mam dostepu do kompa zeby go zdiagnozowac a dzisiaj moze bede mial te przekazniki, uzywane bo uzywane ale moze warto sprobowac?

• #5 24 Kwi 2013 11:08
    kortyleski
    Poziom 40  

A wymieniaj wszystko co tam chcesz tylko nie zawracaj tyłka na forum. Poprawna odpowiedź już padła:

grala1 napisał:
    Odczyt błędów ze sterownika silnika.
    Może być uszkodzony czujnik wału ale bez odczytu błędów to można tylko snuć teorię.

Ale przecież ty:

michal8210 napisał:
    .jestem za granica i na razie nie mam dostepu do kompa zeby go zdiagnozowac

Rozumiem że jakieś kraje trzeciego świata, pustynia?

Cholera to my na Polskę narzekamy gdzie każdy szanujący się warsztat ma tester....

• #6 24 Kwi 2013 11:13
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.

kortyleski napisał:
    Cholera to my na Polskę narzekamy gdzie każdy szanujący się warsztat ma tester....

Kolego, jesteś 20 lat za murzynami. :)
    Teraz każdy właściciel auta z grupy VAG ma komputer.

Pewnie chodzi Ci o przekaźnik 109, tyle że on jest w dieslach.
    Podmieniaj, może coś Ci z tego wyjdzie.

• #7 24 Kwi 2013 12:05
    michal8210
    Poziom 5  

dobra dzieki nie bede podmienial :| mieszkam na malej wsi gdzie nie ma warsztatu,do najblizszego nie dojade bo mi zgasnie ze dwa razy po drodze,i nie zdaze po drugie bo tu pracuja do 18 a ja do 17,wiem ze to moj problem ale akurat mam takie przekazniki i chcialem sprobowac.wezme dzien urlopu i podjade zeby go podpieli,ale dzieki

• #8 24 Kwi 2013 12:21
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.

To może lepiej kup sobie VAGa za 30zł.

• #9 24 Kwi 2013 13:51
    michal8210
    Poziom 5  

mam ostatnie pytanie,bylem w tym warsztacie ale nie swoim autem tylko z kolega francuzem,powiedzialem o co chodzi a oni mi ze to moze byc przekaznik pompy paliwa,co wy o tym myslicie?wytlumaczyl mi ze na zimnym tez by nie odpalal i juz teraz nie wiem sam,zawioze im to auto bo nie mam gdzie indziej ale chcialbym sie jeszcze was poradzic na 100 procent

• #10 24 Kwi 2013 14:52
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.

Otwórz przekaźnik paliwa, zewrzyj jego styki i włóż go na swoje miejsce - sprawdź czy pomogło.
    Raczej nie jego wina.
    Pompę paliwa słychać przez jakieś 2 sekundy po włączeniu zapłonu więc jak nie odpala to słuchaj czy pompa buczy po włączeniu zapłonu (nie musisz przekręcać klucza tak by kręcił rozrusznik).

Podobne 2 przypadki w ciągu ostatnich 2 miesięcy z czego jeden w moim prywatnym aucie.
    Silnik gaśnie po nagrzaniu lub po zgaszeniu nie chce odpalić, trzeba odczekać kwadrans by odpalił i tak w kółko.
    Winowajca w obu przypadkach to czujnik prędkości wału korbowego G28.
    Oczywiście w Twoim może być coś innego.

• #11 29 Kwi 2013 22:07
    michal8210
    Poziom 5  

a czy ktos mi moze powiedziec który to jest ten przekaznik pompy paliwa?lu bezpiecznik od pompy paliwa???dzieki za pomoc

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME