Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HPS - Jak podlaczyc 3 zarówki hps 70W pod jeden statecznik 250W

24 Kwi 2013 11:21 3915 4
  • Poziom 2  
    Witam!
    Chciałbym podłączyć 3 żarówki po 70W pod układ zapłonowy 250W taki jak podałem w opisie i na obrazku
    Jeśli znajdzie się jakiś uprzejmy Elektryk, który udzieli wskazówek jak to wszystko scalić by działało lub jakie elementy powinienem zamienić na inne i jakie oraz informacje odnośnie długości przewodów, które winienem zastosować, ponieważ gdzieś na forum wyczytałem, że to również może mieć wpływ na poprawne działanie lamp. Podpisałem poszczególne wyjścia na przewody aby ktoś mógł mi w jasny sposób objaśnić które literki podpinamy do siebie.

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie rady i sugestie.

Pozdrawiam serdecznie dobre dusze i nie tylko te :)

HPS - Jak podlaczyc 3 zarówki hps 70W pod jeden statecznik 250W

opisy zapłonników:
    http://www.zpzawadka.com.pl/startery.html
    http://www.luxmat-elektronika.pl/pdfy/utuz4.pdf
  • Pomocny post
    Specjalista elektryk
    Samuelek napisał:
    Chciałbym podłączyć 3 żarówki po 70W pod układ zapłonowy 250W taki jak podałem w opisie i na obrazku

Zapomnij kolego o tym pomyśle.
    Lampa składa się z czterech elementów. Statecznik, uklad zapłonowy, kondensator mocy biernej i źródło światła. To jest prawidłowy zestaw do zasilania HPS. Dla źródła światła o mocy 70W musi być statecznik 70W i dostosowany do tego układ zapłonowy. Nie ma możliwości montażu trzech HPS o mocy 70W przy stateczniku 250W, jeżeli układ ma pracować zgodnie z wytycznymi producenta i trzymać zaprojektowane parametry świetlne i okres żywotności.
    Nie majsterkować tylko zrobić trzy układy zapłonowe 70W, lub zakupić jeden zestaw do źródła światła 250W.
  • Poziom 2  
    Sęk w tym, ze posiadam sprzęt, który jest wymieniony na obrazku a nie mam zbytnio funduszy na nowy statecznik i zapłonnik, myślałem ze po podłączeniu 3 żarówek jak lampki choinkowe 3x70W=210 będzie można podłączyć pod statecznik 250W, słyszałem o patentach związanych z dociążaniem obwodu np tradycyjna żarówkom czy dołożenie do układu tradycyjnej domowej żarówki 40 W pomogła by w odpaleniu tego co wymieniłem na obrazku?

Parametry światła nie są dla mnie istotne jeśli żarówki poświecą 2 miesiące przeżyje na dłużej ich nie potrzebuje.
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Nie podłączysz 3 lamp do jednego dławika szeregowo ani równolegle. Podłączone lampy szeregowo nawet nie zapalą się, bo impuls WN z układu zapłonowego będzie za mały dla każdej z lamp.
  • Moderator sekcji Technicznej
    Wystarczy.