Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

chrysler stratus 2.5 24V ;97 - skrzynia automatyczna

reksik17 24 Kwi 2013 14:10 3540 12
  • #1 24 Kwi 2013 14:10
    reksik17
    Poziom 10  

Witam,
    kupiłem Chryslera stratus 2.5 '97 , z problemem w skrzyni biegów:
    - przy zimnym silniku oleju w skrzyni biegów jest ponad wskaźnik HOT
    - przy odpalonym silniku jak przełączam z parkingu na jazdę jest szarpnięcie( ale wskakuje normalnie bieg)
    - po przejechaniu 50m wskakuje niby na 2 , samochód zachowuje się jak by był na luzie. (wsteczny normalnie działa, bez żadnych objaw). Po przejechaniu kawałka na wstecznym, można z powrotem wbić jazdę do przodu i znowu szarpnięcie i z 50m do przodu, i jak by luz.
    - i jeszcze strasznie się grzeje pod maską, wskaźnik temp. silnika wskazuje prawidłowo temperaturę silnika, wiec to skrzynia się grzeje.

Samochód stał od września w garażu nie odpalany.

0 12
  • #2 26 Kwi 2013 21:45
    obrzy7
    Poziom 17  

Wygląda na uszkodzenie hamulca 2 biegu lub elektrozaworu 2 biegu. Dlatego po zmianie zamiast trzymać bieg włączony samochód dostaje obrotów bo nie ma co ciągnąć.

0
  • #3 27 Kwi 2013 09:04
    reksik17
    Poziom 10  

tzn. jak wskoczy dwójka, to silnik nie mam większych obrotów. po prostu tak jak by był na luzie

0
  • #4 27 Kwi 2013 10:38
    obrzy7
    Poziom 17  

Chwileczkę, bo nie rozumiem. Przy wciśnięciu pedału gazu samochód zaczyna jechać, i po chwili (prawdopodobnie po zmianie biegu) samochód przestaje jechać - jest jak na luzie, a obroty nie rosną?? Na luzie N lub parkowaniu P przy naciśnięciu gazy obroty rosną.

0
  • #5 29 Kwi 2013 08:47
    reksik17
    Poziom 10  

racja, przy naciśnięciu gazy obroty rosną. A czy to też nie jest wina za dużej ilości oleju w skrzyni biegów. i jaka ilość oleju się mieści do skrzyni??

0
  • #6 29 Kwi 2013 12:50
    Zybio
    Poziom 14  

W większości skrzyń automatycznych od spodu skrzyni jest widoczny korek, nie jest to korek do spuszczenia oleju lecz do kontroli poziomu, jest tam rurka wystająca do wnętrza skrzyni, poziom sie sprawdza przy pracujacym silniku i po kilku przełączeniach biegów, jesli oleju jest nadmiar to trochę go wyleci

0
  • #7 29 Kwi 2013 13:15
    romuald-f
    Spec Automatyczne skrzynie biegów

reksik17 napisał:
    racja, przy naciśnięciu gazy obroty rosną. A czy to też nie jest wina za dużej ilości oleju w skrzyni biegów. i jaka ilość oleju się mieści do skrzyni??

Odnośnie stanu oleju to masz miarkę. Co do zachowania się skrzyni, niestety czeka Cię jej demontaż i naprawa.

Dodano po 1 [minuty]:

Zybio napisał:
    W większości skrzyń automatycznych od spodu skrzyni jest widoczny korek, nie jest to korek do spuszczenia oleju lecz do kontroli poziomu, jest tam rurka wystająca do wnętrza skrzyni, poziom sie sprawdza przy pracujacym silniku i po kilku przełączeniach biegów, jesli oleju jest nadmiar to trochę go wyleci

Nie wprowadzaj w błąd, A604 nie ma takiej możliwości, jest miarka oleju.

0
  • #8 29 Kwi 2013 13:26
    Zybio
    Poziom 14  

Napisałem "w większości skrzyń", czytaj uważnie i ze zrozumieniem.

0
  • #9 29 Kwi 2013 16:45
    obrzy7
    Poziom 17  

To czy ma miarkę czy korek stanu nie jest ważne. Skrzynia uwalona i trzeba naprawić bądź wymienic.

0
  • #10 01 Maj 2013 08:56
    reksik17
    Poziom 10  

A jeszcze mam pytanie, jeśli jest silnik uszkodzony (odpala), czy skrzynia biegów bedzie działała normalnie, czy załańcza się tryb awaryjny??

0
  • #11 01 Maj 2013 14:34
    kmielczarek
    Poziom 14  

Również mam A604 i zanim doszedłem do ładu ze skrzynią minęło trochę czasu. Miałem również podobne objawy jak Ty, co się okazało poprzedni właściciel przed sprzedażą zrobił dolewkę oleju do skrzyni i auto przestało "normalnie" jeździć bo po jakimś czasie olej zaczął się pienić i nie było jazdy właśnie w okolicach 2 biegu. Te skrzynie są bardzo wrażliwe na olej. Wymieniłem prawie cały olej na oryginał Mopar i auto ożyło i jeździ normalnie. Po olej jedź do serwisu, wbrew pozorom jest tańszy niż w internecie. Napisz jakie kroki jeszcze podejmujesz, postaram się pomóc

Pozdro

0
  • #12 06 Maj 2013 21:26
    reksik17
    Poziom 10  

Dzisiaj udało mi się podpiąć samochód pod komputer.
    Wyskakuje błąd:
    P0732 Położenie biegu nr 2 nieprawidłowa wartość
    I czego on może dotyczyć??

0
  • #13 14 Maj 2013 21:19
    reksik17
    Poziom 10  

Skrzynia wyjęta, i dzisiaj ją rozbierałem. co się okazało tarczki 2-4 biegu spalone na węgiel. Już części zamówione, i teraz składanie

0