Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

opel astra3 - zbyt wysoka temperatura silnika

24 Kwi 2013 14:42 3237 9
 • Poziom 2  
  Witam moja astra 3 1.6 16V ma dość dużą temperaturę silnika. Przy włączaniu jest zawsze przepisowe 73 stopnie, ale martwi mnie fakt, że przy jeździe ma nawet 108 stopni. byłam na serwisie i nie wykryli żadnych błędów, po prostu opel zrezygnował z wentylatorów 3stopniowych, teraz są tylko 2stopniowe, wyrzucono ten niski bieg. żadna kontrolka się nie załącza, nic nie alarmuje, jednak co mnie martwi to fakt że serwis nie potrafi mi powiedzieć czy rzeczywiście wentylator powinien się załączać przy 108 stopniach, nie mają żadnej informacji na ten temat, to opinia serwisu, jednak mechanik, który zajmuje się moim samochodem to ręce załamuje, czasami wentylator włączy mi się kiedy samochód stoi i ma temperaturę 86 stopni, więc nie wiem co myśleć, byłabym wdzięczna gdyby ktoś podzielił się ze mną swoimi wiadomościami, ja wiadomo- baba :D - nie znam się. czy rzeczywiście ten drugi bieg wentylatora powinien się załączać się przy tak dużej temperaturze?będę za pomoc bardzo wdzięczna
 • Poziom 17  
  *Trzeba podmienić czujnik temperatury , może on padł .
  **Styki do wiatraka mogą nie łączyć
  ***Zobacz czy prąd dochodzi do czujnika
 • Poziom 31  
  Skoro wentylator się włącza to znaczy, że układ chłodzenia pracuje prawidłowo. Do sprawdzenia czujnik temp cieczy dla zegarów.
  Zmień mechanika.
 • Poziom 23  
  O ile dobrze rozumiem, to nie włącza się 1bieg. A drogi bieg włącza się powyżej 100* C . 1 bieg powinien się załączyć powyżej 95*C( Wstępne chłodzenie) 2 bieg powyżej 100*C(chłodzenie awaryjne) aby uniknąć przegrzania silnika. Jeżeli okaże się że czujnik temperatury jest ok, to stawiam na Opornice wentylatorów chłodnicy.
 • Moderator Samochody
  Sołtys_Elbląga napisał:
  Do sprawdzenia czujnik temp cieczy dla zegarów.
  W nowszych samochodach jest tylko jeden czujnik - on "steruje" dawką paliwa, wskaźnikiem na desce i wentylatorem chłodnicy. Zastanawia mnie jeden fakt... w Astrze 3 w ogóle nie ma wskaźnika temperatury silnika, skąd więc "kierowniczka" wie jaką jej samochód ma temperaturę silnika na postoju i podczas jazdy? Z poziomu komputera diagnostycznego bez problemu można załączyć 1 i 2 bieg wentylatora i zweryfikować czy działa, można też zastosować metodę chałupnicą - wziąć potencjometr i wpiąć go w miejsce czujnika temp. płynu, następnie zmieniać jego opór i obserwować kiedy załącza się który bieg wentylatora.
 • Poziom 23  
  Zapewne "kierowniczka":-D wie jaką ma temperaturę płynu, wchodząc w komputer pokładowy ;-)
 • Poziom 13  
  Znajomy ma taką astrę z tym silnikiem i był w ASO bo też komputer pokładowy pokazywał mu temperaturę cieczy chłodzącej ponad 100 stopni.Nie było żadnych błędów w sterowniku i odpowiedzieli mu że taka temperatura jest normalna - taka konstrukcja silnika.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 2  
  dzięki za uwagi, zastosuję się do waszych rad, ale aż korci mnie zauważyć, że mimo mej płci, wiem że temperatura silnika to ważna rzecz :) więc co za tym idzie zainteresowałam się jak ją sprawdzić. pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz dziękuję za pomoc.
 • Użytkownik usunął konto