Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault scenic 2.0 16V czujnik elektrozaworu koła zmiennych faz rozrządu

w-kazimierz 24 Kwi 2013 15:35 12267 3
  • #1 24 Kwi 2013 15:35
    w-kazimierz
    Poziom 6  

Wita.
    Mam prośbę czy mógł by mi ktoś powiedział w którym miejscu znajduje się czujnik[/b] elektrozaworu koła zmiennych faz rozrządu w silniku renault scenic 2.0 16V rok produkcji 2002. Poza tym mam pytanie czy taki czujnik można wyczyścić czy trzeba wymienić i czy można wyczyścić zawór koła zmiennych faz rozrządu, czy ewentualnie wymienić. Problem jest w tym że jeżeli zdejmę wtyczkę z zaworu kzfr to nie ma żadnej reakcji w pracy silnika ani nie chodzi gorzej ani lepiej po założeniu tak jak by był nie sprawny albo nie dostawał żadnego impulsu do załączenia. Według jeżdżących tym samochodem stwierdzają że na silnik 2.0 osiągi są w porównaniu z silnikiem 1.6 nie ciekawe (silnik nie ma zbyt wielkiego przyspieszenia) Poza tym silnik pracuje równo z tym że po wymianie rozrządu i fazatora po przejechaniu 6000 km słychać już stuki z kzfr.
    Pozdrawiam będę wdzięczny za każdą odpowiedź.[/img]]Link[/url]

-1 3
  • #3 05 Cze 2013 17:59
    dddora
    Poziom 2  

Witam
    Mam Scenica 2.0 16v 2001 na wolnych obrotach miałem duże klekotanie silnika tak jakby był to diesel,a na wysokich powyżej 2000tys obr. praca normalna.
    Dziś wymieniłem koło zmiennych faz rozrządu w Scenicu 2.0 16v i wszystko znikło silnika prawie nie słychać .Mam nadzieje że moja wypowiedź się komuś przyda,pozdrawiam

3
  • #4 28 Sie 2013 17:07
    uliczny_opryszek
    Poziom 10  

Witam,
    Mnie sie przydała
    Pozdrawiam!

2
  Szukaj w 5mln produktów