Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Swiece źarowe - GolfIII 96 TDI

piokie 25 Feb 2005 12:42 2050 5
    piokie
    Level 18  
    Golf III 96r TDI silnik AHU.
    Mam pytanko czy ktoś spotkał się z taką sytuacją, co jakiś czas można powiedzieć nawet systematycznością zaświeca się kontrolka świec żarowych na tablicy (mruga). Wystarczy nacisnąć pedał hamulca i gaśnie. Po 3 do 5 min znów się zaświeca i tak w koło Macieju. Świece żarowe wymienione. Ciekawą sprawą jest to ze w tym czasie co zaświeci się kontrolka świec żarowych sterownik w autku rejestruje błąd "Kontrola Pedału Hamulca - błędne położenie błąd sporadyczny". Przy czym w bloku pomiarowym nie widać jakiejkolwiek zmiany bitu odpowiedzialnego za hamulec. Na wypiętej wtyczce o przełącznika pedała hamulca są te same objawy. Dopiero gdy trzymam pedał hamulca ciągle jest dobrze. Co o tym myslicie.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    guciioo
    Level 16  
    Masz poprostu blad który trzeba zdiagnozować i potem usunąć.
    tominex
    Level 18  
    Bardzo podobne obiawy miałem w Sprinterze. tam okazało się, że był uwalony ECU(zalany wodą-typówka). Powinienes sprawdzić wcześniej okablowanie czujnika pedału hamulca, chociaż wygląda na dobre(reakcja na wciśnięcie)
    wloc
    Level 34  
    moze byc uszkodzony wylacznik swiatel stop ta kontrolka jest rowniez od diagnozy silnika
    piokie
    Level 18  
    Teraz to ja wiem ze ta kontrolka także syg błędy w komputerze, w piatek niby zmarnowałem 2,5h no ale doszedłem. Dzięki koledzy za próbe pomocy. Wolc teraz dopiero przeczytałem twój post no i miałes racje. A jak chodzi o uszkodzenie to zwieszony jeden z styków pedała hamulca.