Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Scania 124L 420HP 2003r - świeci się kontrolka retardera.

bskin12 24 Apr 2013 16:13 3564 2
    bskin12
    Level 11  
    Witam mam problem z kontrolką retardera przy scanii "4" na początku po zakupie nic się nie świeciło na desce dopiero po jakimś czasie kontrolka od czasu do czasu się zaświecała i gasła sama z siebie byłem w servisie scania na diagnostyce wyszyło że czujnik temperatury wody (są dwa takie same) sprawdziłem okablowanie wyjmując wtykę pod obudową sterowników okablowanie jest ciągłe, sprawdziłem nawet na wyższym natężeniu (żarówką H4 i prostownik z regulacja natężenia) wszystko ok. Czujniki sprawdziłem, po zasięgnięciu wiedzy jakie wartości powinien pokazywać, jeden pokazywał wartość prawidłową a przy drugim wartość non stop rosła ten wymieniłem i kontrolka świeci się teraz non stop. Nie wiem czy nie zrobiłem jednego błędu przejechałem się autem bez wpiętego czujnika i nie wiem czy nie zapamiętała błędu. Retarder działa ręcznie i z automatu no ale denerwuje mnie kontrolka. Co radzicie skasować błąd na kompie?.
  • Helpful post
    MAN Electronics
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Na początek spróbuj skasować manualnie:
    wyłącz zasilanie przekręcając kluczyk w stacyjce, odczekaj ok 5 sekund, wciśnij następnie przycisk diagnostyczny retardera i przytrzymaj go włącz zapłon odczekaj co najmniej trzy sekundy, zwolnij przycisk diag.
    bskin12
    Level 11  
    Dzięki kolego pomogło błąd skasowany.