Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG/32LH2000 - Zablokowana możliwość regulacji

bobycob 24 Kwi 2013 17:45 2256 4
  • #1 24 Kwi 2013 17:45
    bobycob
    Poziom 16  

Witam

Poszukuję rozwiązania problemu z telewizorem (problem dotyczy kilku sztuk). Zablokowana jest możliwość regulacji ustawień tunera. Nieaktywne też są inne opcje np reset do ustawień fabrycznych.
    Nawet nie można najechać na ikonę anteny.
    Pierwsze co się nasuwa to blokada rodzicielska - jest tam jednak domyślne hasło, więc to nie ten problem.
    Przegrzebałem menu serwisowe (oba, czyli menu+menu i ok+ok) jednak bez rezultatu. Wujek Google podaje sporo tematów jak odblokować USB i pooglądać sobie filmy bezpośrednio z telewizora - jednak nic w poszukiwanym temacie.
    Infolinia LG poradziła mi wysłanie odbiornika do serwisu. Twierdzą, że winą jest uszkodzone oprogramowanie. (wersja bodaj 3.12) - wolałbym jednak sam się z tym uporać.

Być może jest jakaś komenda którą można podać za pomocą portu RS232 - niestety instrukcja obsługi o niej nie wspomina. Jest za to dużo opcji typu głośność, zmiana kanału.

z góry dziękuję za podpowiedzi.

0 4
  • #2 24 Kwi 2013 21:12
    maystero
    Poziom 24  

Jak masz dostęp do pilota serwisowego to daj komendę "IN STOP" a później "IN START"

0
  • #3 24 Kwi 2013 21:19
    bobycob
    Poziom 16  

Niestety takiego pilota nie posiadam, czy można to wykonać za pomocą rs232?

0
  • #5 25 Kwi 2013 08:37
    bobycob
    Poziom 16  

Dzięki za link. Jest tam dużo ciekawych informacji.
    Kombinowanie z nadajnikiem IR z karty dźwiękowej zajmie mi tyle samo czasu co zakup pilota serwisowego. Znalazłem za 60zł kopię LG 105-205M. Jednak na wiki projektu jest sporo informacji odnośnie funkcji dostępnych przez RS i tą drogą pójdę. W razie potrzeby jestem w stanie wgrać inne oprogramowanie.

Dziękuję i pozdrawiam

Jeśli ktoś zna szybszą metodę na rozwiązanie problemu nadal czekam na pomoc.

0