Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Novus - Jak pod pulpit i switch podłączyć sterowanie kamerą?

stojcio 24 Apr 2013 17:52 3270 8
Optex
 • #1
  stojcio
  Level 9  
  Mam prośbę o pomoc przy podłączeniu kamery obrotowej Samsunga pod pulpit i rejestrator, otóż;

  Kamera ma wyprowadzone kablem dwużyłowym RS485 + i -
  Rejestrator CCTV ma takowe gniazdo (RS485) jak widać na zdjęciu,

  Novus - Jak pod pulpit i switch podłączyć sterowanie kamerą?

  natomiast pulpit sterowania ma wyjścia na RJ45. Jedno master i dwa slave.

  Novus - Jak pod pulpit i switch podłączyć sterowanie kamerą?

  W szafie jest też switch do którego jak mniemam jest połączony owy pulipt sterowania oraz rejestrator CCTV. Teraz, jak to połączyć, aby zadziałał mi pulpit?

  Domyślam się, że na wyprowadzeniu RS485 z kamery muszę zarobić RJ45, którą wepnę do switcha, ale teraz czy ma to znaczenie w które miejsca we wtyczce? jak to zaadresować bo zapewne trzeba będzie...

  Niestety firma w której pracuję, wychodzi z założenia, że jesteśmy cudotwórcami i nie chce mieszać w to jakiejkolwiek firmy, która zajmuje się tym na codziennie
 • Optex
 • #2
  treborsz
  Industrial cameras specialist
  Klawiatura jest produktem Novusa (już nie jest produkowana) - skontaktuj się z dystrybutorem (e-mail: tech.cctv(at)aat.pl) - będzie najprościej. Możesz także zapoznać się z instrukcją.
 • Optex
 • #3
  stojcio
  Level 9  
  Szukałem instrukcji do klawiszy Novusa 60, a znalazłem tylko 40. Dzięki wielkie za pomoc może faktycznie zamiast RJ45 jak mi się wydaje iż tam jest, jest RJ11. Zobaczymy jutro. Raz jeszcze wielkie dzięki :-)
 • #4
  treborsz
  Industrial cameras specialist
  stojcio wrote:
  Szukałem instrukcji do klawiszy Novusa 60, a znalazłem tylko 40
  Pod podanym przeze mnie wcześniej linkiem z opisem klawiatury znajdziesz także link do instrukcji.
  Klawiatura już nie jest produkowana, a więc informacje o tym produkcie znajdują się na stronie producenta w dziale Archiwum.
 • #5
  stojcio
  Level 9  
  Niestety, podłączyłem wg instrukcji, zaadresowałem i cisza...
 • #6
  neo28
  Level 11  
  Ale moim skromnym zdaniem kamera i rejestrator działa po protokole RS więc nie wpinaj jej do pośrednich switchy (to nie jest komunikacja http) chyba że to jest dystrybutor RS. Klawiatura w zależności od typu steruje tylko rejestratorem, kamerami albo jednym i drugim Na początek ustal czy klawiatura i kamera ma zaimplementowane te same protokoły komunikacji np. PelcoD lub PelcoP następnie ustal prędkości komunikacji po RS standardowo 9600 lub 19200 jeszcze trzeba ustalić adres kamery po którym klaw. będzie się komunikować z nią. Dalej instrukcja programowania kamery i klawiatury aby te parametry ustawić w urządzeniach ta sama historia jest z rejestratorem . pamiętaj że RS nie łączy się w gwiazdę tylko szeregowo z "krótkimi" odczepami do urządzenia.
 • #7
  stojcio
  Level 9  
  Wywaliłem switche podpiąłem bezpośrednio pod panel i wizję pod rejestrator. Próbowałem różnej konfiguracji z prędkościami, protokołami czym się da i nic. Dziś zakupiłem drugą kamerę i rejestrator z poziomu którego można sterować kamerą. Różnica jest taka, że pierwsza kamera ma silne zakłócenia wcześniej miała odwrócone kolory i brak sterowania również teraz, druga kamera ma obraz ostry jak igła, nie zdążyłem podpiąć jej jeszcze pod RS rejestratora, tylko mam pytanie: RS z kamery to dwa przewody czerwony i czarny, czy A i B RS~u z rejestratora odpowiada kolorom? i jak się dostać do menu kamery? Ciągle mi pisze w oknie drugiej kamery "initializing system"...
 • #8
  treborsz
  Industrial cameras specialist
  stojcio wrote:
  Dziś zakupiłem drugą kamerę i rejestrator z poziomu którego można sterować kamerą. (...) mam pytanie: RS z kamery to dwa przewody czerwony i czarny, czy A i B RS~u z rejestratora odpowiada kolorom? i jak się dostać do menu kamery?
  A zajrzałeś do instrukcji dołączonej do tych urządzeń?
  Czy uważasz, że informacja o tym, że zakupiłeś kamerę NO NAME oraz rejestrator NO NAME jest wystarczającą informacją umożliwiającej zajęcie merytorycznego stanowiska przez innych Użytkowników forum?
 • #9
  stojcio
  Level 9  
  Tak, masz rację... Rejestrator to Fortec WD-0402 el'toro. Kamera to
  Outdoor Waterproof Mini Speed Dome Camera (TR-FD902) Tak zaglądałem do instrukcji i dziś będę ją czytał 4x.  edit..........

  W jednej kamerze FD902 okazało się, że dip jest wlutowany na odwrót i ona teraz działa, w drugiej chyba to samo, ale to już w czwartek. Okazało się, że kabel od kamery + i - to odpowiednik A i B tylko nie wiem czy to taka sama kolejność.