Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Perles PSB7 - 1013 - Demontaż przekładni

24 Kwi 2013 18:22 1239 2
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  W mojej wiertarce Perles PSB7 - 1013 zmieliło zęby przekładni. Nowe części już do mnie jadą, jednak utknąłem podczas demontażu.
  Tutaj schemat urządzenia (link, bo nie mam zgody na kopiowanie):
  http://www.emazbyt.pl/schemat.php?p=PERLES&id=PSB7-1013
  Uszkodzeniu uległy elementy 7 i 204. I jak z 204 nie mam najmniejszego problemu, to nie wiem, jak zdjąć tryb 4 z wałka 3. Przodem nie zejdzie, bo jest to konstrukcyjnie niemożliwe. Pozostaje tylko tyłem, ale nie mogę zdjąć talerzyka udaru 207. Nie chce ani prośbą, ani groźbą. Może ktoś mi podpowie, jak go zbić i dobrać się do koła 7 bez dokonywania zniszczeń?
 • Pomocny post
  Poziom 10  
  Spróbuj ściągaczem do łożysk. Ew. jak dalej opornie będzie szło to podgrzej delikatnie jakimś palnikiem. Musi w końcu zejść;)
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Tylko tam jest drążona oś, w której siedzą jeszcze elementy udaru 10 i 11(to jeszcze mechaniczny udar). I ścianka tam jest dość cienka. Trochę się boję obłapiać ściągaczem, bo jak mi strzeli, to będą kolejne wydatki. Czego wolałbym uniknąć. Zresztą tam jest tak ciasno, że nie mam jak obłapić tego talerzyka ściągaczem. Grzać też się trochę boję, bo to elementy utwardzane

  Dodano po 13 [minuty]:

  Sprawa załatwiona. Użyłem mniejszego ściągacza i trochę z duszą na ramieniu napiąłem. Ruszyło i zeszło. Oś, mimo że drążona, okazała się bardzo twarda. Dobrze to świadczy o jakości sprzętu (przekładnia jest łożyskowana na łożyskach igiełkowych).