Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Belkin G Wireless Modem Router - Podłączenie modemu do routera ADSL

24 Kwi 2013 18:23 2748 18
  • Poziom 7  
    Witam, czy jest możliwe podłączenie zwykłego modemu z wejściem RJ45 do routera z ADSL, jakiejś przejście lub inna możliwość?
  • PCBway
  • Poziom 7  
    Błędnie kupiony modem, który miał służyć do wifi. Problem polega na tym, że skoro już taki modem jest, to chciałbym go jakoś wykorzystać.
  • PCBway
  • Poziom 39  
    Router ADSL możesz najprawdopodobniej wykorzystać jako switch z WiFi. Jaki to router?
  • Poziom 7  
    Belkin G Wireless Modem Router. Nie wiem co ma oznaczać switch z WiFi, można to jakoś rozszerzyć?
  • Poziom 39  
    Chodzi mi o ADSL. Czy to Belkin? Bo zrozumiałem, że Belkin to Twój modem(?)...
  • Poziom 7  
    Modem to webstar, router to Belkin G Wireless Modem Router, ma wejście na ADSL, mój modem ma normalne wejście na RJ45
  • Poziom 39  
    Modem z routerem łączysz LAN-LAN. W ustawieniach routera wpisujesz dane sieci z modemu i wyłączasz DHCP
  • Poziom 7  
    Czyli pod router podłączam kabel z modemu, po czym od modemu prowadzę drugi kabel do komputera stacjonarnego, tak? Dane sieci z modemu - gdzie to znaleźć i gdzie wpisać, nie jestem znawcą i mam z tym problem.
  • Poziom 39  
    Musisz zalogować się na modem i sprawdzić usawienia LAN lub
    Będąc podłączonym bezpośrednio do modemu wpisujesz w cmd: IPconfig/all i wtedy zobaczysz jakie są ustwienia sieci. Te same ustawienia wpisujesz do LAN w routerze, wyłączając przy tym DHCP
  • Poziom 7  
    Ok, ale w związku z taką zabawą wszystko będzie działać poprawnie? Net będzie miał tę samą szybkość?
  • Poziom 39  
    pudlo02 napisał:
    Ok, ale w związku z taką zabawą wszystko będzie działać poprawnie? Net będzie miał tę samą szybkość?
    Tak
  • Poziom 7  
    Aha, mój błąd, nie mam tamtego routera, tylko 'scientific atlanta' wyglądający z tyłu tak http://www.kkc-eutelsat.eu/wcf/images/photos/photo-46-c642ba08.jpg

Ma wejście na ADSL, lecz nie łączy, gdy tak podłącze do niego router. W dodatku podczas instalacji z płyty sterowników do niego wyskakuje mi połączenie z neostradą a internet mam w toya'i.
  • Poziom 43  
    Te porty służą do VOIP czyli telefonii internetowej. Jest to modem do odbioru sygnału po kablu współosiowym (koncentrycznym) i tu wydaje mi się że nic nie zrobisz.
  • Poziom 7  
    Czyli czeka mnie wymiana routera, czy mogę próbować jeszcze podłączyć tym sposobem LAN?
  • Poziom 43  
    Kto nie próbuje ten się nie dowie :) spróbuj, zobacz.