Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sterowniki REALTEK 8187b, brak wifi.

evelinewroc 24 Apr 2013 19:21 2805 6
    evelinewroc
    Level 2  
    Witam.
    W skrócie postaram się opisać mój problem.
    Miałam na laptopie (Ntt Corrino) win 7, w pewnym momencie zaczęła mi świrować data i godzina, zmieniłam w BIOSie, po włączeniu laptopa nie miałam sterowników do karty sieciowej, działał tylko kontroler Ethernet, karty bezprzewodowej nie było nawet w menedżerze urządzeń, podłączyłam kablem pod liveboxa, w menedżerze urządzeń skanowałam w poszukiwaniu zmian sprzętu i sterowniki się zainstalowały, karta się 'pojawiła' i było wszystko ok.
    Problem z godziną i datą się powtarzał, okazało się, że padła bateria CMOS. Po włączeniu laptopa znowu nie było sterowników, tym razem po podłączeniu kablem Internetu sterowniki nie zainstalowały się.
    Kupiłam baterię, wymieniłam sobie ją. Ale karty sieciowej mi nie czyta. Wyjęłam ją, sprawdziłam styki, włożyłam i nic. Przeinstalowałam windowsa z win 7 na xp home edition, pogorszyłam sprawę:) Po instalacji sterowników nie działała karta dźwiękowa i sieciowa,nie było sterowników do PCI device. Siedziałam cały dzień szukając sterowników i dźwiękowa zaczęła działać. Natomiast karty sieciowej nadal nie czyta w menedżerze (jest tylko Ethernet), instalacja sterowników do REALTEK 8187b nic nie daje. Zainstalowałam EVEREST'a, w nim również nie wykrywa karty wifi. Ktoś ma jakiś pomysł co to może być?
    Laptop nTT Corrino 617SU, płyta główna Clevo M7X0SU. Karta sieciowa REALTEK 8187b. Windows XP.
    voitek1
    Level 39  
    Sterowniki do kart ściągnij z RealTek.
    Resztę sterowników ze strony producenta.
    evelinewroc
    Level 2  
    Ściągałam sterowniki właśnie do tej karty i nic.
    CHACA
    Level 43  
    Pod XP ściągane były sterowniki a jak wygląda instalacja SP3 do systemu? Jest?
    evelinewroc
    Level 2  
    Tak, instalowałam .
    voitek1
    Level 39  
    Pokaż screeena (całego, a może być długi...) z cmd: IPconfig/all i screena z menedżera urządzeń
    evelinewroc
    Level 2  
    Już działa, wyłączona była w BIOSie.. Ale dziękuję za pomoc:)