Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golf III Brc Just Junior - Uszkodzony przełącznik Samba

lukaszz2013 24 Kwi 2013 20:14 2700 2
  • #1 24 Kwi 2013 20:14
    lukaszz2013
    Poziom 1  

Witam,

Mam problem z przełącznikiem benzyna/gaz w instalacji Brc Just Junior, przełącznik Samba.
    Pewnego dnia instalacja nie chciała przełączyć się na gaz ( nie słychać było cyknięć elektrozaworów), gaziarz poprawił połączenia w komorze silnika i problem znikł.
    Niestety został nadpalony pin na wtyczce do przełącznika odpowiadający za elektrozawory, czasami nie łączy przy przełączniku i trzeba nim poruszać, aby przełączył. Przełącznik bardzo się grzeje i grzał się już odkąd zakupiłem auto.

Bardzo proszę o odpowiedź na pytanie, czy jest to normalne aby przełącznik tak się grzał ?
    Czy ten przełącznik z wcześniej nadpalonym kablem przy wtyczce po poprawie wtyczki lub zlutowaniu na stałe będzie bezpieczny czy sugerujecie wymianę razem z okablowaniem ?

Oraz czy jest możliwość założenia uniwersalnego przełącznika np. Lecho WRM ( również 7 pinów posiada)

Golf III Brc Just Junior - Uszkodzony przełącznik Samba

Dziękuję za odpowiedź, oraz pozdrawiam serdecznie.

Edit

Postanowiłem zajrzeć do środka przełącznika i zrobić kilka zdjęć które być może pomogą w rozwiązaniu problemu.

Przełącznik grzeje się bardzo na gnieździe w miejscu nadpalonego pina.
    Czy można tak jeździć i czy to nie przeszkadza w niczym ? Czy przełącznik nadaje się do wymiany ?

Golf III Brc Just Junior - Uszkodzony przełącznik Samba Golf III Brc Just Junior - Uszkodzony przełącznik Samba Golf III Brc Just Junior - Uszkodzony przełącznik Samba

Bardzo zależy mi na odpowiedzi, ponieważ planuję nie długo wakacyjny wyjazd, a kompletnie nie znam się na elektronice

Pozdrawiam !

• #2 03 Maj 2013 11:08
    ABSLODZ
    Poziom 1  

Wystarczy że dolutujesz kawałek kabelka do płytki i dolutujesz do wiązki. Masz tylko pin przegrzany. Pin grzeje się bo odpowiada za zasilanie wszystkich elektrozaworów czyli w zbiorniku, FFC i na reduktorze oraz czasami emulatora.

• #3 03 Maj 2013 12:45
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  

Tak, wystarczy zalutować.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo