Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford galaxy 96r. benzyna przekładka silnika z 2.0 na 2.3

aron20000 24 Kwi 2013 20:23 3318 1
  • #1 24 Kwi 2013 20:23
    aron20000
    Poziom 22  

Witam mam pytanie do osób, które wymieniały silnik w takim Galaxy jak z tematu. Silniki 2.0 są dość trudno dostępne, a z tego co się orientuje 2.3 jest praktycznie identyczny.
    Może miał ktoś okazję wkładać silnik 2.3 na miejsce 2.0? Mechanicznie łapy, mocowanie tłumika itd. są takie same, wszystko będzie do siebie pasować, nie trzeba nic przerabiać?
    Jeśli chodzi o elektronikę podobno też chyba wszystko powinno pracować tak jak trzeba? Może ktoś ma za sobą taką przekładkę i podzieliłby się informacjami.
    Pozdrawiam

0 1
  • #2 09 Cze 2013 02:36
    85hemi
    Poziom 2  

Mam galaxy 96 rok, padł mi silnik 2.0. Kupiłem silnik 2.3 z galaxy 98 rok razem z wiązką kabli na silniku i wiązką, która idzie do kompa + komp, immo, kolektory dolotowy i wydechowy razem z rurą,stacyjka i kluczyk. Jeśli chodzi o mechanike to wszystko ładnie pasuje, ale jeśli chodzi o elektryke to już nie do końca. Wtyczka od immo też jest inna i trzeba ją wymienić albo immo zamontować w kompie. Silnik 2.0 ma moduł zapłonu, a 2.3 go nie ma. Ten moduł trzeba wymontować, 2 kable od cewek, 2 od czujnika położenia wału i 1 od obrotomierza, które dochodzą do tego modułu trzeba odciąć od wtyczki i przedłużyć do kompa i podpiąć się w odpowiednie piny. Kabel od grzałki sondy lambda też trzeba przełożyć pod inny pin w kompie. No i trzeba też wymienić stacyjkę bo immo inne to i kluczyk misi być inny. Jeśli chodzi o przedłużanie kabli są potrzebne kable z tej kupionej wiązki bo są potrzebne te końcówki, które się podpina do kompa. 1,5 miecha dochodziłem do tego żeby działało.

0