Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komatsu 61 - Sterowanie wentylatorem

24 Kwi 2013 20:47 1635 9
  • Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    W moim Hitachi wiatrak napędzany motorem hydraulicznym a sterowanie poprzez termostat olejowy.
  • Poziom 17  
    Nie wiem jak jest w Komatsu, ale na mój gust też powinien mieć termostat. Ale jak ten będzie uwalony, to będzie jak u ciebie. Podaj dokładnie jaka to maszyna i jaki silnik - wydaje mi się że to Nissan, ale mogę się mylić.
  • Poziom 14  
    Strumien swiadomosci swia napisał:
    A tu jest tak że wraz z obrotami silnika rosną obroty wentylatora

Tak ma być. Rano jak odpalisz wentylator ledwo się obraca i nie zwiększa szybko obrotów, wraz z nagrzewaniem będzie szybciej "chwytał" obroty z silnikiem. Na wolnych wolno się kręci a na wysokich robi się tornado za maszyna :P Jeżeli tak się dzieje to wszystko jest sprawne. Pozdrawiam ;)
  • Poziom 17  
    Więc tak: W Hitachi jest tak, że jak rano odpalam zimny silnik, to wentylator się obraca, ale bez szału. Z czasem, jak silnik nabiera temperatury, zaczynają rosnąć obroty wentylatora. Poprostu na zimnym jest zdławiony przepływ oleju przy pomocy termostatu. Na gorącym termostat otwarty na max i pełny przepływ. A masz jakiś problem z tym chłodzeniem czy poprostu się zastanawiasz??:)
  • Poziom 14  
    Wyjąć chłodnice i do czyszczenia. Jeżeli są drobne wycieki oleju z wentylatora to momentalnie wszystko się do niej przykleja. ;) Tak było w ładowarce którą diagnozowałem. Po czyszczeniu na kompie 95C i nie rośnie ;)
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Dokładnie tak jak piszesz ale i tak sądzę że trzeba zrobić płukanie wewnątrz i zewnątrz chłodnicy ;)