Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konfiguracja sprzętu do dvb-t - podwójny tuner?

pasterzppp 24 Kwi 2013 21:13 1623 6
  • #1 24 Kwi 2013 21:13
    pasterzppp
    Poziom 8  

Witam. Sytuacja wygląda tak: do anteny są podłączone TV i Nagrywarka z HDD, oba bez tunera dvb-t, stare tunery analogowe.
    Chcę a właściwie już muszę przestawić się na nową telewizję ale chciałbym nadal korzystać z nagrywarki HDD. Szukam rozwiązania które uniknie kupowania dwóch tunerów dvb-t STB. Są co prawda urządzenia z podwójnym tunerkiem ale wszędzie pisze, że to służy do podwójnego nagrywania. Zakładam że nie będzie softwarowej opcji dać sygnał z jednego tunerka na np HDMI a z drugiego na SCART. Macie jakieś pomysły? Jak gdzieś wyraziłem się niejasno wytłumaczę.

0 6
  • #2 24 Kwi 2013 21:26
    irekr
    Moderator

Obawiam się że najtańszym rozwiązaniem będą dwa oddzielne dekodery.

Osobiście nie widziałem "podwójnych" zewnętrznych dekoderów.
    Dekodery najcześcirej tak maja, że jeżeli korzystamy z wyjścia HDMI to na złączu SCART mamy aktywny tylko tryb CVBS lub kompozytowy.

Ja także do nagrywarki HDD stosuje oddzielny dekoder.

0
  • #3 24 Kwi 2013 21:52
    1 PAWEL
    Poziom 41  

Tuner DVB-T HD CABLETECH URZ0086 - Tuner DVB-T MPEG4 posiada dwa tunery, dzięki czemu umożliwia nagrywanie
    i oglądanie programów HD w jednym czasie z dwóch różnych multipleksów.
    Nie zapewni korzystania z dwóch urządzeń.

0
  • #4 24 Kwi 2013 23:22
    pasterzppp
    Poziom 8  

Dokładnie o tym myślałem i byłem prawie pewny że to nie możliwe dać dwa różne sygnały na dwa różne wyjścia. dzięki chłopaki

0
  • #5 25 Kwi 2013 10:45
    egon42
    Poziom 37  

Po co komu nagrywarka jak większość tunerów dvb-t ma możliwość nagrywania na pendrive czy dysk twardy ja swoją nagrywarkę odstawiłem do szafy jak kupiłem tuner dvb-t i leży w szafie bo czasami zdarzy mi się przegrywać kasety vhs na dvd bo tak by już był dawno utylizowany. Tuner twin potrafi nagrywać 2 różne programy z 2 różnych mux i oglądać 3 program z tych 2 różnych mux potrzebuje do tego tylko szybkiego pendrive lub dysku twardego.

0
  • #6 25 Kwi 2013 14:36
    terrade
    Poziom 36  

egon42 napisał:
    Po co komu nagrywarka
    1.Cena. Nagrywarka kosztuje 0 (zero, ja i pasterzppp już je mamy), a pendrive i HDD sporo.
    2.Wygoda. Przewijanie (oglądanie w przyśpieszonym tempie) na tunerze jest fatalne (testowałem 2 na różnych procesorach). Zresztą nie radzi sobie z tym nawet mój komputer z i5-2400 ani konsola PS3, to musi być coś głębszego w samym mpeg-4, wszędzie przewijanie fatalne, a na nagrywarce z mpeg-2 bardzo dobre.
    pasterzppp napisał:
    Macie jakieś pomysły?
    Zastanów się czy naprawdę potrzebujesz 2 różnych programów w jednej chwili:
    1.ja uznałem, że nie, ba nawet rodzina u siebie też nie (a były plany by kupować TV czy 2 tunery itp. drobny wydatek)
    2.oferta DVB-T jest beznadziejna, dzisiaj straciłem 15 minut na przeglądanie Tele Tygodnia i znalazłem 0 (zero) programów do obejrzenia. Jak zwykle codziennie nagrywam Wydarzenia Polsatu i Wiadomości TVP1, a potem oglądam w 10 minut na szybkim przewijaniu (możliwym tylko na nagrywarce).
    To chyba oczywiste, ale dodam, że mam tuner podpięty kablem euro do nagrywarki, a nagrywarkę podpiętą kablem euro do TV. Gdy nagrywarka jest wyłączona to i tak mogę oglądać z tunera.

0
  • #7 25 Kwi 2013 15:20
    pasterzppp
    Poziom 8  

terrade napisał:
    1.Cena. Nagrywarka kosztuje 0 (zero, ja i pasterzppp już je mamy), a pendrive i HDD sporo.

1.ja uznałem, że nie, ba nawet rodzina u siebie też nie (a były plany by kupować TV czy 2 tunery itp. drobny wydatek)

Do tego szkoda by nagrywarka kupiona kiedyś za hehe grube setki (dawno) się kurzyła.

Co do drugiego tak mam co nagrywać wcześniej miałem 5 kanałów analogów i nagrywanie było co drugą noc, zresztą to nie dla mnie tylko dla rodziców i skoro mieli co nagrywać z tych 5 kanałów to i teraz będą.

0