Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Kangoo 1.9 D - brak reakcji pedała gazu przy pierwszym odpaleniu

maniek1061 24 Apr 2013 22:14 5715 15
 • #1
  maniek1061
  Level 9  
  Witam co może być jak codziennie i za każdym razem kiedy chcę odpalić mojego kangura muszę odpalić pierwszy raz (pedał gazu nie reaguje na nacisk i silnik nierówno pracuje) i drugi raz (już jest wszystko ok i pedał gazu reaguje i silnik pracuje równo) Co trzeba naprawić żeby było normalnie??? Za odpowiedzi z góry dzięki.
 • #3
  _irek_
  Level 13  
  Myślę, że jest dużo nalotu na stożku silnika krokowego w gardzieli gaźnika. Zdemontuj filtr powietrza, odepnij złączki elektryczne i odkręć silnik krokowy. Na stożku będzie sporo nalotu. Wyczyść benzyną stożek i gniazdo , delikatnie wysuń ze 3mm wirnik i zamontuj z powrotem. Kilka razy przekręć kluczykiem (bez rozrusznika) aby silnik krokowy się dopasował. Powinien odpalać już bez problemu. Nie zapomnij zakryć gardzieli gaźnika aby nie wpadła śruba czy nakrętka. Wtedy jest problem.
 • #4
  Przemo9826
  VIP Meritorious for electroda.pl
  _irek_ wrote:
  Nie zapomnij zakryć gardzieli gaźnika aby nie wpadła śruba czy nakrętka.


  No co Ty, przez turbinę można ją wtedy elegancko wyciągnąć :)
 • #5
  User removed account
  User removed account  
 • #6
  maniek1061
  Level 9  
  Nie wiem czy jest na Lukasie bo nie wiem o co chodzi. Turbiny w nim też nie ma bo to zwykły Diesel a jeśli chodzi o silnik krokowy to jutro go poszuka i zobaczę.
 • #8
  _irek_
  Level 13  
  Wprowadziłem Ciebie w błąd. Przepraszam. Moje uwagi są do silnika benzynowego, gdzie sam to przerabiałem.
 • #9
  maniek1061
  Level 9  
  Z tego linka wynika że nie ma masy na sterowniku/potencjometrze? Ogólnie jest to napisane w takim języku którego nie rozumiem. A w ogóle gdzieś wcześniej czytałem że to może być wina pompy wtryskowej czy jest to możliwe???

  Dodano po 1 [minuty]:

  No odnośnie tego silnika krokowego to sam się zastanawiałem, przecież w dieslu nie ma no ale może czegoś nie wiem...hehe
 • #11
  _irek_
  Level 13  
  Przeprosiłem za błąd. Nie zauważyłem literki D . Też się z siebie uśmiałem:) Jak sobie poradziłeś z problemem?
 • #12
  arekp9
  Level 10  
  Witam. Czy problem został rozwiązany?Mam ten sam problem: przy pierwszym odpaleniu brak reakcji na padał gazu. Za drugim razem wszystko wraca do normy.
 • #13
  maniek1061
  Level 9  
  tak problem został rozwiązany poprzez włożenie podkładki wyciętej ze szczelinomierza i włożenie w taką iglice w pompie wtryskowej. A odpalasz dwa razy bo bo silnik przechodzi w tryb awaryjny.
 • #14
  arekp9
  Level 10  
  Dzięki za odpowiedź. A możesz dokładniej powiedzieć w którym miejscu jest ta iglica. Jakiej grubości listek szczelinomierza trzeba wziąć?
 • #15
  maniek1061
  Level 9  
  Znalazłem to kiedyś w necie jak to zrobic ale już tego nie mam. Trzeba wyciąć podkładkę ze szczelinomierza 0.30 lub 0.35 i założyć na iglice która jest pomiędzy rurkami na pompie wtryskowej
 • #16
  dizba
  Level 32  
  maniek1061 pisze o pompie Epic. arekp9 jaką masz pompę ? Na linkę czy sterowaną komputerowo ? Jeżeli komputerową, to o Epic było całe mnóstwo tematów na elektrodzie.