Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elektryczny ogranicznik obrotów

mercone 24 Kwi 2013 22:35 1641 1
  • #1 24 Kwi 2013 22:35
    mercone
    Poziom 7  

Witam

Mam następujący problem. Kupiłem skuter Zumico EOS ( Longjia LJ50QT-4 )

Chcę zdjąć z niego blokady ale dodatkowo w razie kontroli założyć ogranicznik obrotów który po przełączeniu ogranicza obroty (prędkość maksymalną)

Kupiłem taki ogranicznik Link

W skuterze mam taki moduł Link

Podłączyłem to zgodnie z schematem:

A mianowicie czerwony kabel z ogranicznika podpiąłem pod czerwono biały a masę podpiąłem pod śrubę gdzieś na ramie skuterka. Niestety nie dało to żadnych efektów...

Podłączyłem również ogranicznik w taki sposób: Zasilacz -> ogranicznik -> dioda aby sprawdzić czy działa. Niestety dioda przy regulacji pokrętła na ograniczniku ani nie gasła ani nie wzmacniała światła.

Czy ten ogranicznik jest zepsuty? Czy ja coś źle podłączam. Dodam, że taki ogranicznik powinien być podłączony do impulsatora. Czy prblemem może być prąd ciągły?

Dziękuję z góry za pomoc

0 1
  • #2 25 Kwi 2013 06:37
    jdubowski
    Specjalista - urządzenia lampowe

mercone napisał:
    Podłączyłem to zgodnie z schematem:

Nie widzę schematu.

mercone napisał:
    czerwony kabel z ogranicznika podpiąłem pod czerwono biały a masę podpiąłem pod śrubę gdzieś na ramie skuterka.

To jest zgodne z instrukcją producenta ogranicznika? Kolory przewodów mogą być różne...

mercone napisał:
    Podłączyłem również ogranicznik w taki sposób: Zasilacz -> ogranicznik -> dioda aby sprawdzić czy działa. Niestety dioda przy regulacji pokrętła na ograniczniku ani nie gasła ani nie wzmacniała światła.

Przecie tak tego nie przetestujesz. Ogranicznik reaguje na częstotliwość z impulsatora na wale silnika i odcina zapłon.

mercone napisał:
    Czy ten ogranicznik jest zepsuty? Czy ja coś źle podłączam. Dodam, że taki ogranicznik powinien być podłączony do impulsatora.

A jest podłączony?

mercone napisał:
    Czy prblemem może być prąd ciągły?

Jaki prąd ciągły?

1