Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volvo v40 radio ct-505 - Nie wyszukuje stacji w trybie automatycznym

Pafio 24 Kwi 2013 23:30 3516 0
  • #1 24 Kwi 2013 23:30
    Pafio
    Poziom 9  

Witam
    Radio ct-505 po rozkodowaniu nie wyszukuje żadnej stacji podczas auto skan. Skaner przelatuje cały zakres, wraca do początku i tak w kółko. Ręcznie można ustawić każdą stację.
    Zaczęło się to jak tylko podłączyłem radio po rozkodowaniu. Elektronik stwierdził że rozkodowanie nie ma nic wspólnego z tą sytuacją, zasugerował sprawdzenie czy radio daje napięcie na zasilanie anteny. Sprawdziłem jest 12v na pinie 4 (zgodnie z załączonym schematem).

Volvo v40 radio ct-505 - Nie wyszukuje stacji w trybie automatycznym

Myślałem że problem jest gdzieś na linii między radiem a anteną, na szczęście sygnał dochodzi do anteny, choć trochę już słabszy ( zmierzony między końcówką anteny a masą jednego z tylnych świateł).

Oto zmierzone napięcia:
    Akumulator Wyjście radio-zasilanie anteny Antena
    12,46v 12,42v 11,77v

Samą antenę również próbowałem wymienić na nową z innego auta, bez rezultatu.
    Podłączyłem radio w domu do przerobionego zasilacza ATX, jako anteny użyłem kilkumetrowego kawałka miedzianego kabla φ=3mm. Jakość lokalnej stacji była idealna, jak w aucie ale auto scan dalej nic nie znajdował.

Jedyne co jeszcze zauważyłem, to fakt, że czasami, choć raczej sporadycznie, pojawiają się zakłócenia w pobliżu linii energetycznych albo w studniach między wysokimi budynkami; wcześniej to się nie zdarzało.

Czy to:
    1.skutek tego niewielkiego spadku napięcia między radiem a anteną ?
    2.fizyczna usterka hardware?
    3.błąd związany ze zmianą kodu radia?
    4.inne

Sugestie rozwiązania mile widziane.

ρΔφ

0 0