Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

INTERNET - Rozłacza po kilkunastu minutach używania.

25 Kwi 2013 03:49 1848 7
  • Poziom 7  
    PRZERWY W POŁĄCZENIU Z INTERENTEM
    łopot z internetem. Używam routera TWG870 Thmoson, łącze się za pomocą kabla do PC. Internet z UPC. Od paru dni mam problem z przerywaniem połączenia po kilku minutach. Kiedy daję napraw sieć wszystko wraca do normy. Nie znam się na tym ale czytałem już o tym wiele tematów więc zastosowałem kilka rad. Oszczędzanie energii, sterowniki, skan komputera Hi Jackiem i Esetem. Nic nie pomaga. Dodaje ipconfig/all może ktoś zauważy że coś jest nie tak. Pozdrawiam i prosze o pomoc Dodam iż kiedy nie korzystam z internetu i po godzinie skorzystam to działa ale w trakcie korzystania znów rozłącza.

Windows IP Configuration

Host Name . . . . . . . . . . . . : andisomas
    Primary Dns Suffix . . . . . . . :
    Node Type . . . . . . . . . . . . : Mixed
    IP Routing Enabled. . . . . . . . : No
    WINS Proxy Enabled. . . . . . . . : No

Ethernet adapter Local Area Connection:

Connection-specific DNS Suffix . :
    Description . . . . . . . . . . . : Intel(R) 82562V-2 10/1
    nection
    Physical Address. . . . . . . . . : 00-1D-6E-3A-B4-E4
    Dhcp Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
    Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes
    IP Address. . . . . . . . . . . . : 192.168.0.10
    Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
    Default Gateway . . . . . . . . . : 192.168.0.1
    DHCP Server . . . . . . . . . . . : 192.168.0.1
    DNS Servers . . . . . . . . . . . : 62.179.1.62
    62.179.1.63
    Lease Obtained. . . . . . . . . . : 22 lutego 2013 23:30:1
    Lease Expires . . . . . . . . . . : 1 marca 2013 23:30:12

Dodano po 7 [minuty]:

Dodam iż, zmieniłem teraz automatyczne znajdowanie adresu na ręcznie wpisane dane z ipconfig/all. (tę rade też gdzieś znalazłem) Napiszę czy dalej rozłącza, jeżeli nie to może mój temat komuś pomoże.

Dodano po 9 [minuty]:

Niestety problem nie został usunięty.

Dodano po 1 [minuty]:

https://obrazki.elektroda.pl/2539951700_1361891355.jpg
    https://obrazki.elektroda.pl/3344118700_1361892178.jpg
    https://obrazki.elektroda.pl/2539951700_1361891355.jpg

Dodano po 27 [sekundy]:

https://obrazki.elektroda.pl/7764561300_1361891356.jpg
  • Poziom 33  
    Na jednym z obrazków widać, że modem jest zalogowany ponad 3 dni. Z Twojego opisu wynikałoby, że z jakiś powodów karta sieciowa traci połączenie z modemem. Zrób ipconfig /all w momencie rozłączenia i wklej.
  • Poziom 7  
    Tak ale już go resetowałem kilka razy licznik czasu też się resetował. Gdy stracę połączenie to zrobię screena; za kilkanaście minut. Dodam iż gdy ja trace internet to wszystkim innym współlokatorom działa. A ja musze tylko naprawić połączenie.

Dodano po 18 [minuty]:

Pierwszy to jak utraciłem połączenie a drugi jak je przywróciłem.
  • Poziom 33  
    Jak widać masz coś zrypane w kompie. Sam napisałeś, że inni userzy dalej mają dostęp, a u Ciebie adresacja przy utracie i po odzyskaniu połączenia jest ciągle taka sama. Ściągnij jakieś distro live linuksowe (knoppix jest OK) i odpal na tym kompie. Wtedy już będziesz wiedział gdzie masz problem (stawiam na reinstall łyndołsa ;) ).
  • Poziom 7  
    Ok ściągam tego knoppix'a. Jak go będę miał to mam go uruchomić normalnie z windowsa i co wtedy?

Dodano po 8 [minuty]:

Mam już go na kompie
  • Poziom 33  
    dylsomas napisał:
    Ok ściągam tego knoppix'a. Jak go będę miał to mam go uruchomić normalnie z windowsa i co wtedy?
    Wręcz przeciwnie wypal krążek i uruchom komputer z płyty. Jeśli masz problemy z angielskim, to podczas bootowania wpisz w linii komend:
    knoppix lang=pl i enter - odpali się linuks po polsku. Powinien pobrać adresację IP i powinieneś hulać w nieskończoności internetu, czekając aż się rozłączy. Jeśli się rozłączy, to będzie znaczyło problem z interfejsem sieciowym.
  • Poziom 7  
    Ja jeb.. płyte cd trzeba mieć !!! Kiedyś miałem ich mnóstwo teraz nikt żadnej nie posiada.

Dodano po 9 [minuty]:

Czyli jutro dam znac bo dziś już płytki nie zorganizuje. Dziekuje szczerze za pomoc. Do jutra!
  • Poziom 2  
    Witam mam problem z Netia . Internet 20 mb/s przez 2 lata działał porządnie dopiero od jakiegoś miesiąca rozłącza sie kilkadziesiąt razy dziennie .Używam modemu ASMAX AR 901. Netia twierdzi że u nich wszystko jest ok miałam nawet wymieniany kabel 2 dni temu ale internet dalej rozłącza.Czy to wina modemu?
    Jeszcze jedno pytanie : jaka mogę mieć prędkość na swoim łączu ?