Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vitodens 200 - Czujnik temp.zewnętrznej błędnie wskazuje.

25 Kwi 2013 11:22 3837 6
  • Poziom 7  
    Witam,
    mam piec z regulatorem vitotronic 200(pogodówka).Podłączony do zestawu czujnik temperatury zewnętrznej przekłamuje temperaturę o +3stopnie(w całym zakresie- stały błąd).Wpływa to negatywnie na sterowanie pieca, który realizuje krzywe grzewcze z "przekłamanej" temperatury zewnętrznej. Czujnik jest oryginalny firmy Vies....Czy jest jakieś rozwiązanie na skorygowanie tego błędu wskazania?
  • Poziom 29  
    Jeśli to nowa zabawka rozwiązanie jest bardzo proste. Reklamacja i serwis producenta. Zastanów się jednak, czy powodem błędu nie jest sposób lub miejsce montażu. Ściana może być w tym miejscu cieplejsza. Zamontowałem kiedyś czujnik na mostku cieplnym - w ścianie była nieocieplona belka żelbetowa. Musiałem przenieść czujnik o pół metra. Inną możliwą przyczyną jest nieuszczelnienie otworu, którym przeprowadzony jest przewód. Szczególnie jeśli ściana jest z pustaków, cegły kratówki itp. Cieplejsze powietrze dmuchające z otworu podwyższa temperaturę o kilka stopni, w stosunku do tej kawałek dalej. O takich błędach jak montaż nad oknem czy pod okapem to już nie wspominam.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 7  
    Nie można zareklamować. Temperatura jest porównywana z temperaturą ze stacji pogody(czujnik zewnętrzny )i termometrem rtęciowym naściennym. Wszystkie czujniki i termometry są w jednym miejscu. Cały czas utrzymuje się stała różnica 3 stopni. Myślałem, że ten czujnik można jakoś kalibrować. Co do krzywych to +3 stopnie(błąd czujnika) zrekompensować +3 poziomy krzywej?
  • Poziom 7  
    Podniosłem krzywe +3 i zobaczymy.
    Pozdrawiam
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 7  
    Piec otrzymuje informację , że na zewnątrz jest 10 stopni(rzeczywiście 7), czyli piec ma zadaną niższą temperaturę na kotle. Dlatego trzeba podnieść krzywe. Myślę ,że korekta ustawień temperatury pomieszczenie z 20 na 23 stopnie jest alternatywnym rozwiązaniem do korekty krzywych