Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

dvb-t Siedlce - Jaka antena i kabel?

ms89 25 Kwi 2013 12:05 3816 15
  • #1 25 Kwi 2013 12:05
    ms89
    Poziom 12  

Witam, mieszkam w Siedlcach w domu jednorodzinnym i odbieram telewizje dvb-t z anteny siatkowej i kabla analogowego z nadajnika Siedlce łosice który jest ode mnie oddalony o 37km. 2 multiplexy działają poprawnie natomiast trzeci jest jest na mocy 5 kw i odbieram tylko szum :/ na jaka mam zmienić antenę oraz kabel żeby odbierać wszystkie muliplexy na 3 telewizorach? oraz jaki polecacie dekoder dvb-t pod projektor?

0 15
  • Mitronik
  • Mitronik
  • #3 25 Kwi 2013 12:15
    ms89
    Poziom 12  

Jak się obsłużyć na tej pierwszej stronie, bo próbowałem ale nie umiem :/ ?

0
  • #5 25 Kwi 2013 13:14
    ArtMedia
    Poziom 26  

Witam serdecznie.

ms89 napisał:
    ...na jaka mam zmienić antenę oraz kabel żeby odbierać wszystkie muliplexy na 3 telewizorach?

Jeśli odbierasz prawidłowo MUX 1 i 2 to nic nie zmieniaj. Koszty inwestycji będą w takiej konfiguracji spore, pracy wiele a efekty mogą być marne. Za kilka miesięcy, po wyłączeniu analogu, moc nadajnika MUX3 i wysokość zawieszenia anten będą poprawione i problem przestanie istnieć.

Cytat:
    ... oraz jaki polecacie dekoder dvb-t pod projektor?

Taki, który ma wyjścia komponentowe. Wtedy nawet jeśli nie kupisz kabla gotowego, będzie można zrobić z koncentryków porządny kabel niemal dowolnej długości. Chyba, że wystarczy Ci dostępnych w handlu długości kabli HDMI? Wtedy dowolny, popularny dekoder.
    Pozdrawiam.

Sebastian

0
  • #6 25 Kwi 2013 13:40
    ms89
    Poziom 12  

I tak muszę zmienić antenę bo ta jest już pordzewiała i muszę jeszcze podciaganc kabel antenowy do jednego pokoju w którym jest projektor. Co sadzicie o antenie OPTICUM AX 1000? dobry to wybór?

36 594 MUX-1 Siedlce "Łosice" 20.000 H ~37.372
    43 650 MUX-2 Siedlce "Łosice" 50.000 H ~37.372
    56 754 MUX-3 Siedlce "Łosice" 5.000 H ~37.372

0
  • #7 25 Kwi 2013 14:16
    WP_elewator
    Poziom 25  

ms89 napisał:
    Co sadzicie o antenie OPTICUM AX 1000? dobry to wybór?

Witam,
    Sama antena jest w zasadzie OK.
    Podobno nie pasują do niej standardowe wzmacniacze antenowe ( płytkowe)

Jak domniemam wartość podana na końcu to odległość od nadajnika w kilometrach?
    Wykres terenu nie ujawnił przeszkód na bezpośredniej drodze sygnału z nadajnika?

To można założyć że taka antena powinna wystarczyć:
    http://www.dipol.com.pl/antena_telewizyjna_uhf_dipol_44-21-69_tri_digit_A2670.htm
    Zapewne cena OPTICUM bez wzmacniacza będzie podobna, ale w razie potrzeby zamontowania jednak wzmacniacza będziesz musiał zastosować coś "po drodze " pozostawiając w antenie symetryzator lub zakupić wzmacniacz dedykowany do tej anteny.

0
  • #8 25 Kwi 2013 15:27
    ms89
    Poziom 12  

Tak, ostatnia wartość to kilometry. wykres nie wykazał żadnych przeszkód wiec powinno być ok :) podobno ten opticum jest bardzo dobra i wydajną anteną i może w przyszłości wykręciłbym antenę na warszawę żeby złapać kilka programów więcej :) bo cala warszawa na wykresie jest na żółto :) .
    ---
    Jaki kabel i rozgałęziacz na 3 telewizory? Antena, którą wybrałem to Maximum UHF200.

Nie pisz posta pod postem!
    [_P_]

0
  • #9 26 Kwi 2013 19:26
    WP_elewator
    Poziom 25  

Witam,
    Przewód wewnątrz czy na zewnątrz?
    Przewidujesz wzmacniacz płytkowy w antenie czy w razie czego założysz na przewodzie ?

Będzie uniwersalnie :D :
    rozdzielacz sygnału z przejściem DC:
    http://www.hollex.pl/akcesoria/rozgalezniki-tv-sat/948-rozgaleznik-signal-tvsat-rsat-3

Przewód na zewnątrz:
    http://www.hollex.pl/kabel/kabel-satelitarny/952-kabel-triset-113-czarny-1m
    Przewód wewnętrzny:
    http://www.hollex.pl/kabel/kabel-satelitarny/641-kabel-triset-113-1m

0
  • #10 26 Kwi 2013 20:29
    ms89
    Poziom 12  

o tak myślałem bądź podzielić jeszcze raz ale wtedy jakość może być marna ale wole dokupić kabel i zachować jakość. antena na razie bez wzmacniacza.

dvb-t Siedlce - Jaka antena i kabel?

0
  • #11 26 Kwi 2013 20:43
    WP_elewator
    Poziom 25  

Witam,
    Podaj namiar na sklep internetowy w jakim kupujesz - żeby dobrać wszystko z jednego miejsca.

Jak widzę, wszystkie przewody rozchodzą się już na dachu, czyli wypadało by zastosować wszystkie przewody jako zewnętrzne i rozdzielacz też w wersji zewnętrznej(na maszt - odpowiednia obudowa z mocowaniami)
    Te tajemnicze :D kwadraciki w pomieszczeniach to są gniazda, jak rozumiem i też trzeba je uwzględnić ?

0
  • #12 26 Kwi 2013 21:02
    LeDy
    Poziom 43  

ms89 napisał:
    z anteny siatkowej i kabla analogowego oddalony o 37km. 2 multiplexy działają poprawnie natomiast trzeci jest jest na mocy 5 kw i odbieram tylko szum
    I jak tu podpowiadać przy takiej pisaninie? Toż to ręce opadają i prosi się o fachowca.

0
  • #13 26 Kwi 2013 22:19
    ms89
    Poziom 12  

WP_elewator napisał:
    Witam,
    Podaj namiar na sklep internetowy w jakim kupujesz - żeby dobrać wszystko z jednego miejsca.

Jak widzę, wszystkie przewody rozchodzą się już na dachu, czyli wypadało by zastosować wszystkie przewody jako zewnętrzne i rozdzielacz też w wersji zewnętrznej(na maszt - odpowiednia obudowa z mocowaniami)
    Te tajemnicze :D kwadraciki w pomieszczeniach to są gniazda, jak rozumiem i też trzeba je uwzględnić ?

te kwadraciki to kratki od wentylacji.

na razie zamówiłem tylko antenę z allegro. wiec wszystkie sklepu można wziąć pod uwagę. Chciałbym żeby kabel który idzie do oddzielnego komina był biały bo chem go puścić pod sufitem.

Regulamin pkt 3.1.13.
    Popraw wpisy . [SP5ANJ]

0
  • #14 27 Kwi 2013 07:29
    WP_elewator
    Poziom 25  

Witam,
    Kable muszą być czarne (zewnętrzne) w końcu prowadzisz je w szybach wentylacyjnych.

0
  • #15 28 Kwi 2013 19:06
    WP_elewator
    Poziom 25  

Witam,
    1.Antena jest
    2.Kabel z postu wyżej : http://www.hollex.pl/kabel/kabel-satelitarny/952-kabel-triset-113-czarny-1m
    3.Rozdzielacz aktywny - może się przydać do drobnej korekty poziomów sygnału i jest w obudowie zewnętrznej: http://www.hollex.pl/akcesoria/rozgalezniki-tv-sat/846-rozgaleznik-aktywny-mezon-rt14ar
    4. I zasilacz do rozgałęźnika ( wejście nr 4 ) http://www.hollex.pl/anteny-tv-naziemnej-dvb-...-zasilacz-do-wzmacniaczy-antenowych-12v-100ma ( dodatkowego wzmacniacza płytkowego raczej już nie uradzi :D )

Oczywiście nie uwzględniam gniazd, wtyków F itp.

Ten aktywny rozdzielacz umożliwia, w razie problemów zainstalowanie w antenie dodatkowego wzmacniacza płytkowego ( chociaż nie wiem po co :D na ta chwilę )

I to wszystko w temacie.

0
  • #16 29 Kwi 2013 12:21
    ms89
    Poziom 12  

Zmiana planów. Antena będzie tylko do jednego odbiornika i tu moje pytanie jakie wtyki kupić do UHF 200 oraz kabla triset 113? jestem zielony jeśli chodzi o montaż instalacji. i czy nie trzeba będzie jakiegoś wzmacniacza? chciałbym żeby ktoś konkretnie opisał co kupić.

0