Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ECSYSTEM
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamera IP - monitoring parkingu

25 Kwi 2013 13:01 5745 27
  • Poziom 12  
    Witam,
    od jakiegoś czasu regularnie drapie ktoś moje auto, w związku z tym poszukuję kamery (najlepiej IP z kartą SD) lub bez SD, która jest w stanie uchwycić i zarejestrować auto postawione na parkingu z 2 piętra bloku odległość max 20m.

Dzięki za pomoc.
  • Sklep ECSYSTEM
  • Poziom 25  
    Witaj,jaką kwotą dysponujesz,bo możliwości są setki :) Chcesz uzyskać twarz?posturę?W nocy ?dzień?Zapis stały,detekcja?Doświetlone dobrze czy nie? a najlepiej puść fotkę z okna na auto :) itp.Napisz więcej trochę :)Głównie chodzi o kasę,bo już było dziesiątki postów twojego typu "chciałem zabezpieczyć" i po usłyszeniu około 2 tysi czy 3 tysi mdleli przed kompem i post znikał :)
  • Poziom 12  
    Dzień ok 16

Wieczór 21:44

Budżet nie ma tu większego znaczenia czas złapać gościa i ukarać.
  • Poziom 25  
    Musi być coś z IR,bo noc Egipskie ciemności :) Albo oświetlacz IR porządny i kamerka IP dzień/noc z korekcją IR/ICRem.Zdalnie przez forum trudno doradzić konkretny model,bo jako monter to wezmę 3 kamerki do klienta i jest Git.Jak coś to napisz na priv to Ci pośle ze dwa filmiki to sam ocenisz,co warto a co nie :)
  • Sklep ECSYSTEM
  • Poziom 10  
    rejestrator do jednej kamery byłby zbędny prościej podpiąć ją pod kompa stacjonarnego bądź Lapka. Skoro to sie zdarza notorycznie prościej zrobić to na kilka dni i zostawić lapka. Skoro kasa nie ma znaczenia to kilkadziesiąt zł więcej za rachunek za światło przyjdzie^^ poza tym tego typu tuby są też dobre za 500-700 zł i wtedy można jeszcze rejestrator i zasilacz co zmieści się w 1000zł. Po prostu podesłałem jedną z najlepszych jaką znam.
  • Poziom 12  
    Witam, po długiej nieobecności odgrzewam temat gdyż stawiam auto na parking strzeżony ale i to nie pomaga od 15:30-22:00 stoje pod klatką jest świetna widoczność bo ciemno robi się po 22 w szybie mam folie efekt lustra i jakiś baran nadal drapie mi auto w wyżej wymienionych godzinach mam dość stania w oknie bo ile można, proszę podajcie namiar na kamerę z której zobacze gościa drapiącego z tej kamery co kolega polecił po obejżeniu dema może być problem z twarzą :(
    Być może jest ktoś z wielkopolski okolice konina kto zechce wstawić dobrą kamerę w zamian za $$ złapanie gościa to kwestia 10 dni.

Dzięki.
  • Poziom 10  
    może faktycznie dobrym rozwiązaniem będzie tak jak kolega wyżej polecił jakiś konkretny IP?
    Kamera którą poleciłem powinna wychwycić twarz sprawcy. A może po prostu dobrze by pomyśleć nad prymitywnym rozwiązaniem? Znaleźć kogoś i zapłacić mu za wyczajenie gościa od rysowania auta? Myślę że to wyjdzie znacznie taniej :-)
  • Poziom 12  
    Jak kamera będzie na 2 piętrze to chociaż dałbyś 5MPx to raczej nie uzyskasz odpowiedniego efektu, a znajac życie pewnie gość jeszcze będzie w kapturze.

Dogadaj się z sąsiadem na partrze i posadz tam kamere 3MPx, ustaw ostrość na auto oraz zwolnij migawkę, wyłącz diody IR aby nie przełączała się w tryb czarnobiały.
  • Poziom 12  
    Gość w kapturze raczej nie chodzi moje przypuszczenie to sąsiad lat 65 tylko zgłoszenie na policje do momentu aż go nie złapie skończy się umorzeniem.
    Dlatego ważne jest by uchwycić twarz i przedmiot którym drapie prawdopodobnie klucze od mieszkania.
  • Poziom 14  
    Poszukaj w jakimś dobrym sklepie z takim sprzętem i pogadaj ze sprzedawcą może sie chłop zna, a jeśli nie to może któryś z sąsiadów zna się na tym to pomoże w wyborze kamerki. myślę ze do 200zł to kupisz nie najlepsza ale z parteru może coś złapiesz.
    A jeśli nie to może walnij kamerki wewnątrz auta z czym takim co pstryka zdj. gdy się coś poruszy, wtedy musiałbyś ustawić je mniej więcej tak aby nie waliły zdj. każdemu autu które przejeżdża tylko trochę niżej je zamontować aby chwytały obraz z przed samochodu+ do tego samowyzwalacz i git.
  • Poziom 18  
    bomv napisał:
    (...) myślę ze do 200zł to kupisz nie najlepsza ale z parteru może coś złapiesz.(...)
    .
    :?: załączę obraz z kamerki za 800 PLN (fakt jest zrzut z web 320x240 i karta DVR GeoVision, szeroki kąt wys. montażu 4m nad gruntem) obraz ... pozostawia wiele do życzenia - klient se kupił sam ...... itd.
  • Poziom 14  
    No niesety, to lepiej będzie jakiegoś detektywa wynająć :DD Poszukaj jakiegoś chłopaka na osiedlu za 50zł to ci jeszcze adres jego poda ze wszystkimi szczegółami.
  • Poziom 18  
    bomv napisał:
    No niesety, to lepiej będzie jakiegoś detektywa wynająć :DD Poszukaj jakiegoś chłopaka na osiedlu za 50zł to ci jeszcze adres jego poda ze wszystkimi szczegółami.

To jest obraz z kamery analogowej z ip jest taki:
  • Poziom 18  
    Mas oki, daj więcej światła w nocy !
  • Poziom 12  
    fakerus z jakiej kamery jest ten obraz etx.jpg ?

W poście https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=11045661#11045661
    Użytkownik z forum Korgoth wrzucił obraz z kamery KCM-5311E wygląda super
    Podał też że cyt. W dobrym sklepie znajdziesz ją za jakieś 2.500 zł

Niestety nie odpowiada na pw i nie mogę znaleść sklepu z tą kamerą w tej cenie.
  • Poziom 18  
    ml0dy007 napisał:
    fakerus z jakiej kamery jest ten obraz etx.jpg ?

To jest obraz z BCS-TIP5200IR.
  • specjalista-kamery przemysłowe
    fakerus napisał:
    To jest obraz z BCS-TIP5200IR.

Obraz jest tragiczny..... przy takiej rozdzielczości spokojnie powinno się dać odczytać tablicę tego samochodu co stoi.... parę metrów od kamery. ciekawe jak w nocy... pewnie jeszcze większa kicha - a o noc tutaj chodzi

W cenie tej kamery kup sobie kamere obrotową sterowana z rejestratora... najlepiej spełni wymagania.
  • Poziom 12  
    Jpl mój post jest z kwietnia wtedy o 21 faktycznie było ciemno aktualnie o 21 jest jasno po 22 auto stawiam na strzeżony w nocy dlatego tak bardzo zależy mi by delikwenta złapać jeszcze w okresie wakacyjnym kiedy to do 22 jest w miarę dobra widoczność jaką kamerę obrotową polecasz i rejestrator weź pod uwagę że mam budżet 2 tys max 2.5 tys.

Dzięki za pomoc.
  • Poziom 18  
    To albo mówimy o kamerach, albo o "kamerach". Z "kamer" to jako tako sprawdza się foscam: http://www.amazon.com/camera-photo/dp/B003YUEF0E

8905W, tylko obiektyw koniecznie 3.6 / 2.8 bo te co daja to mają kąt 21st. Nie potrzebuje rejestratora, wysyła na maila, FTP itd. na sąsiada "z rozsądnej" odległości wystarczy. 8905 ma jakieś 60 IRów, łapie całkiem nieźle w nocy.

Jak nie, dał bym jakiegoś mega-pixela. Gwarancja twarzy i detali, i da się coś kupić do 1000zl. Do Twojego celu rejestrator nie jest konieczny, mail + ftp z detekcją ruchu wystarczy spokojnie. Choć ktoś Ci może powiedzieć że jak nie ma zdublowanego zasilania i dysku do pracy ciągłej to nie system... mież system na potrzeby odpowiem.

M.
  • Poziom 12  
    Wszystko fajnie, tylko moim celem jest złapanie gościa. Jak wrzucę taką kamerę w okno, to automatycznie przestanie drapać, a ja muszę go namierzyć choćby miał zrobić rysę po całości. Dlatego kamerę docelowo planuję założyć na górze okna wewnątrz pomieszczenia, tak by przez uchylne okno łapała. Dlatego muszę to zrobić w sierpniu, jak jest jeszcze ciepło by uchylone okno nie wzbudzało podejrzeń.

Sprawdzałem różnymi małymi kamerkami od skype i telefonu. Jest to do osiągnięcia, tak by stojąc na dole nie było śladu, że mam coś w oknie.

p.s
    Jeden z forumowiczów polecił mi na pw kamere

Internec i7-C71430-IR
    Czy ktoś może potwierdzić czy będzie miała u mnie zastosowanie ?
    Chce wydać tą kwote rozsądnie by po otrzymaniu paczki od kuriera nie było rozczarowania.
  • Poziom 12  
    http://sklep.delta.poznan.pl/fotopulapka-hc-f24g-940_c666_p5338.html

albo takie rozwiązanie - bardzo popularne teraz przy "ustawie śmieciowej" kilka urzędów gmin kupowało u mnie takie coś, chowasz w krzakach, detekcja ruchu, diody IR fioletowe - nie widoczne dla oka ludzkiego, robi 3 zdjęcia i nagrywa minutowe filmiki z detekcji, na bateriach trzyma miesiąc, wysyła mms'a z modułu GSM
  • Poziom 18  
    jpl napisał:
    obraz z BCS-TIP5200IR

Obraz jest tragiczny..... przy takiej rozdzielczości spokojnie powinno się dać odczytać tablicę tego samochodu co stoi.... parę metrów od kamery. ciekawe jak w nocy... pewnie jeszcze większa kicha - a o noc tutaj chodzi

W cenie tej kamery kup sobie kamere obrotową sterowana z rejestratora... najlepiej spełni wymagania.

:D Fakt obraz jest szajs, ale sama kamera jest OKI, jpg. jest zapisany z poziomu WEB SERVICE a rejestrator ją obsługujący nie jest najlepszy jeśli wiesz o co chodzi, klient sprzęt se kupił sam - jego rejestrator po włączeniu w system czterech kamer IP już nie wyrabiał ( a ma siedem) więc trza było ustawić minimalną przepustowość itp.

ml0dy007 napisał:

Internec i7-C71430-IR
    Czy ktoś może potwierdzić czy będzie miała u mnie zastosowanie ?
    Chce wydać tą kwote rozsądnie by po otrzymaniu paczki od kuriera nie było rozczarowania.

Omawiana kamera BCS to jest prawie to samo co ten i7-C71430-IR (no może ma mniej o 1 Mpx) jak dla mnie żadna z tych kamer nie będzie spełniała twoich wymogów, są sporych rozmiarów i po zmierzchu IR świecie fajnie na czerwono w miejscu instalacji.
  • Poziom 12  
    W takim razie jaka kamera spełni moje wymogi bo już zgłupiałem :)
  • Poziom 18  
    ml0dy007 napisał:
    W takim razie jaka kamera spełni moje wymogi bo już zgłupiałem :)

Obiektywnej odpowiedzi na takie subiektywne wymogi :D Kamera ze slotem na kartę pamięci, zapis ustawiasz na "HQ", te które omawiamy mają IR które po zmroku "świecą" na czerwono, jeśli to nie problem, obie działają podobnie i mają wewnętrzne oprogramowanie do obsługi przez sieć internetową. Idź do dystrybutora i tam przy zamkniętych roletach w oknie zobaczysz jak działa IR. BTW jak dla mnie to obie autonomicznie działają tak samo.

Zamieszczę Ci dzisiejsze z tej samej kamery analogowej ( NVC-EDN3201H/IR-II) web server 320x240

oceń sam ;)
  • Poziom 12  
    Chyba nie do końca się rozumiemy ja poszukuje kamery która w godzinach 15-21 będzie widziała dobrze nie planuje uruchamiać jej nocą bo w nocy auto stoi na parkingu strzeżonym, a do ostatnich zadrapań dochodzi za dnia.
  • Poziom 14  
    przyłącze sie do tematu, pomimo że jestem od niedawna na forum to mam już pewne doświadczenie jeżeli chodzi o zabezpieczenia, moim zdaniem kamere Foscam odradzam gdyż ostatnio miałem kilka posesji prywatnych i jak pojechalem zaprezentować kamere Interneca I7-C81430-Ir to odrazu kazali mi ściągać te ich kamery foscama. Nawet pomimo ceny.
    tutaj masz nawet nagrane z tej kamery wrazie czego mam jakieś zrzuty na kompie to też moge podesłać http://www.youtube.com/watch?v=mugU3TS3r9A
    Nie wiem kto Ci doradził kamere i7-C71430-IR ale myśle że to będzie jeden z lepszych wyborów.
    Analogowa kamera odpada chyba że z zoomem ale to już w grw wchodzi ptz i znacznie większe gabaryty i cena-więc odpada.
    Co do BSC to powiem szczerzę że montowałem go ale już coraz gorzej jest przekonać klienta na BCS mając do porównania też Interneca. Na pewno BCS wyjdzie lepiej niż Foscam. Decyzja należy do CIEbie..