Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

STILL R70-40 - brak jazdy

25 Kwi 2013 14:00 5862 7
  • Poziom 2  
    Witam, mam problem z wózkiem Still r70-40 rok produkcji prawdopodobnie 1984-1985, a mianowicie silnik pracuje ok, lecz kiedy przełączam na jazdę do przodu lub do tyłu nie reaguje.
    Uszkodzona jest płyta mocy taka jak ze zdjęcia poniżej:
    STILL R70-40 - brak jazdy
    znalazłem elektonika który wymieni uszkodzone elementy lecz nie jest to tanie i mam więc pytanie jak zabezpieczyć ową płytkę przed kolejnym przepaleniem??
    Czy posiada ktoś schematy instalacji elektrycznej abym mógł po kolei sprawdzić czy wszystko jest z nią ok??
    Czekam na odpowiedzi: marcin_s7(malpa)poczta.onet.pl
  • Poziom 26  
    Spalone elementy mocy są skutkiem.

Należy usunąć przyczynę awarii. Co jest przyczyną awarii?
    Nie wiem, szklana kula zepsuła się i muszę patrzeć bezpośrednio.
  • Poziom 2  
    płytka została naprawiona, elementy przepalone zostały wymienione jednak wózek nadal nie jeździ
    Czy posiada ktoś schemat instalacji elektrycznej do tego wózka??
  • Poziom 26  
    Jakaś dziwna ta naprawa.
    Naprawione, ale nie działa.

Ja bym powiedział że jest dalej zepsute.
  • Poziom 30  
    Też szukam schematu do tego wózka. Płytkę mam identyczną jak górnym foto. Wozek Still R70 35. Nad tą płytą mocy jest przykręcony blaszany bezpiecznik, ile amper powinien mieć ?
  • Poziom 12  
    Witam. Bezpiecznik na płycie 50A, bezpiecznik nad płytą 80A. Po wyjęciu uszkodzonej płyty mocy należało sprawdzić silnik i generator pod kątem przebić do korpusu wózka, szczególnie stojany, należało też sprawdzić stan szczotek w silniku oraz generatorze. Ważne jest też prawidłowe napięcie ładowania z alternatora, jeśli alternator nie ładuje, wózek nie pojedzie, awaria alternatora może też być kolejną przyczyną uszkodzenia płyty mocy. Płyta mocy mogła się też uszkodzić z powodu awarii płyty sterującej, ale nie jest też niczym dziwnym w tych wózkach że uszkadzają się tranzystory mocy bez konkretnego czynnika zewnętrznego.
  • Poziom 11  
    U mnie spalił się jeden tranzystor mocy, gdy nastąpiło zwarcie wewnętrzne akumulatora zasilającego elektronikę (zamiast 12V było na nim 6V).
    Pozostało mi kilka BUV18A do oddania.

• Poziom 15  
    Witam Panów. Czy któryś z was jest w stanie przesłać mi, lub ma namiary na dokumentację wózka STIL R70-40 Diesel? Rocznik 1996. Jest mi potrzebna do uzyskania UDT.