Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Scania 124 - poduszki tylnej osi?

25 Apr 2013 14:07 4053 5
 • Level 11  
  Witam Was ponownie i mam trochę mierny ale drażniący temat. Mianowicie problem z poduszkami w Scani 124 na tylnej osi. Jest to moja 3 scania i wcześniej nie miałem z czymś takim problemu, w tej wystarczy na noc -ok 12h - zostawić auto załadowane to na tylnej osi nie ma powietrza w poduszkach na tyle by utrzymać załadowane auto, dodam że kabina stoi normalnie w górze i w siedzeniu jest powietrze, mogę kilkukrotnie siadać na siedzisko, a ono i tak uzupełni ciśnienie powietrza. Po przekręceniu stacyjki zawory reagują ale już nie ma na tyle powietrza by ją dźwignąć. Poduszki są ok, powietrze nie uchodzi do zaworu poziomującego na pewno. Wiem, że mam niewielki ubytek powietrza na jednym siłowniku hamulcowym, ale nie jest on duży, praktycznie niesłyszalny, jedynie po spryskaniu wody z mydłem delikatnie się pokazują niewielkie pęcherzyki wielkości do 3mm. Może ktoś z Was mógłby mi podpowiedzieć czy powietrze może cofać się przez zawór poziomujący? W tej mam sterowanie elektroniczne(pilot), w poprzednich miałem starego typu pod kierownicą. Chciałbym to jakoś uszczelnić ponieważ szkoda mi ramy, jak widzę gdy ona się opiera o most i za każdym razem na weekend opuszczać nogi w naczepie
 • Trucks specialist
  Woda z mydłem i jedziesz po kolei. Gdzieś musi uciekać.
 • Level 15  
  Na pewno jak podniesiesz auto na maks to poduchy nie mają mikro pęknięć przy dzwonie ?
 • Level 38  
  saron22 wrote:
  za każdym razem na weekend opuszczać nogi w naczepie
  To wtedy bardziej cierpi załadowana naczepa podparta w mało korzystnym miejscu..
 • Level 10  
  Kolego podnieść konia na poduszkach i zobacz czy wtedy Ci będzie podobnie uchodziło. Przez zawór to się raczej nie cofa tylko musisz mieć dziurawą poduszkę. Z zewnątrz wygląda ładnie ale od środka może być spękana i uchodzi delikatnie pod kielichem. A to że masz puste zbiorniki to z pewnością wina tego siłownika.
 • Level 11  
  Kolego Kwantor, auto mam pod naczepą, ale dodatkowo opuszczam nogi. Sprawdzę jak mówicie, pęknięcia przy podstawie kielichów, ale do tej pory nie widziałem pęcherzy powietrza przy poduszkach, gdy je spryskiwałem. Dzięki za rady.