Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chiński Cross 150 - brak iskry

Rad0 25 Kwi 2013 15:43 4470 9
  • #1 25 Kwi 2013 15:43
    Rad0
    Poziom 7  

Witam, mam problem z crossem SMC yb150 (chińskim).
    Kupiłem go w stanie dobrym, ale elektryka była rozkopana.
    Chcę go podłączyć na krótko pomijając stacyjkę i wyłącznik zapłonu, po prostu impulsator, moduł, cewka... Tylko nie wiem, który kabel gdzie podpiąć. Jest 6 kabli niebiesko-biały, czarno-czerwony, zielony i 2x żółty. Czerwono-czarny kabel ma prąd (kopie), ale na cewce nie ma prądu... Kable były w module (ale nie wiem, czy są wszystkie dobrze). Proszę o pomoc.

0 9
  • #2 25 Kwi 2013 16:15
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Rad0 napisał:
    Czerwono-czarny kabel ma prąd (kopie)

O czymś takim jak MIERNIK, to nie słyszałeś? A słowo "schemat" mówi ci coś? I w tym przypadku wcale to nie musi być schemat od tego konkretnego modelu, a czegoś z tym silnikiem lub osprzętem. Zresztą to standardowy układ zapłonowy.
    Wiele też powie rozpoznanie przewodów przy kole magnesowym.

0
  • #3 25 Kwi 2013 16:19
    Rad0
    Poziom 7  

Z schematów nie rozumiem nic, poza tym jak piszę chcę zrobić na krótko, a na schemacie są światła kontrolki regulator napięcia... itp. A ja chcę tylko żeby palił...

1
  • #4 25 Kwi 2013 16:21
    cyborg39
    Poziom 24  

Jeżeli "ze schematów nie rozumiesz nic" to raczej odpuść sobie grzebanie przy instalacji zapłonowej bo możesz coś zepsuć zanim naprawisz..

0
  • #5 25 Kwi 2013 16:24
    Rad0
    Poziom 7  

Najgorsze że to już było zepsute... a konkretnie nie było iskry, no i nadal niema. Nie no coś tam wiem... widzę po kolorach, ale tak jak mówię tam było aku były światłem kierunki kontrolki czujniki itp. a ja chcę tylko iskrę. Jak to podłączyć tak aby była...

0
  • #6 25 Kwi 2013 16:35
    cyborg39
    Poziom 24  

Tak jak Blazej pisal. Schemat w reke i polacz elementy instalacji zapłonowej tak jak powinny być polaczone. Innej drogi nie ma

0
  • #7 25 Kwi 2013 16:49
    Błażej

Zgodnie ze schematem - cewka zasilająca moduł, cewka wyzwalająca. Widać, co jest co, jak dostaniesz się do statora. A potem już z górki. Do modułu, moduł do cewki. W większości modułów wyprowadzenia są standardowe. No i gaszenie tez przydałoby się podpiąć. Ale to już całkiem proste.

0
  • #8 25 Kwi 2013 22:54
    Rad0
    Poziom 7  

Tak tylko że na takim schemacie jest tego tyle że się gubię... potrzebował bym schematu samej instalacji zapłonowej... poza tym wydaje mi się że mam to dobrze podłączone, może moduł jest uszkodzony?? bo w cewce niema prądu w ogóle. Można jakoś sprawdzić moduł??
    Aha no i jeszcze jedno, bo ja posiadam ten moduł na 6 kabli, na dwie kostki i tam mają być dwa kable od masy i nie wiem skąd ma być ta masa i która gdzie. Jedna z nich musi być od impulsatora a druga??

0
  • #9 25 Kwi 2013 22:58
    Błażej

Uuuuuuóuuu.... Ja ty nie wiesz, co to jest masa i skąd ją wziąć, oraz nie potrafisz sobie wykroić kawałka schematu, to marnie widzę twoją twórczość. Przecież na schemacie na pewno masz zaznaczony moduł CDI, jego połączenia w obrębie obwodu. Tylko trzeba wiedzieć i potrafić sobie przetłumaczyć, pewnie w angielskiego, kilka nazw.
    Tak swoją drogą, to wklej schematy, którymi dysponujesz i narysuj to tak, jak ty to rozumiesz.

1
  • #10 25 Kwi 2013 23:07
    Rad0
    Poziom 7  

Nie mam schematu, podglądam na google co i jak i próbuję zrobić to samo, mówiłem że w schematach się gubię, nigdy z tym nie robiłem i nie zamierzam... Chcę się dowiedzieć który kabel gdzie z silnika do modułu i z modułu do cewki... tyle. Gaszę dusząc na 2 więc to nie problem...

Taki schemat znalazłem zresztą na tej stronie xD
    Mam właśnie taki moduł, wszystko mam podłączone ok a iskry niema... Dodam że cewki mam mokre od oleju bo chyba uszczelniacz na wale padł... jest tam w deklu deczko oleju, ale wyczyściłem i dalej iskry brak. Powiedz mi jeszcze co zrobić z resztą kabli od silnika?? zaizolować każdy osobno i zostawić??

Chiński Cross 150 - brak iskry

0