Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Elektronarzędzia do produkcji mebli

25 Apr 2013 16:57 6003 3
  • Level 8  
    Witam chce się wyposażyć w elektronarzędzia dobrej marki. Mam zamiar z pocietych i oklejonych formatek robić meble (kuchnie, szafy, komody itp. z płyty wiórowej) z późniejszym montażem u klienta. Nosze się z zamiarem kupna już od jakiegoś czasu i nie mogę się zdecydować, które wybrać. Mam nadzieje, że pomożecie.
    Narzędzia, które chce kupić to:
    -wiertarka elektryczna (mocna, lekka, bez udaru)
    -wkrętarka akumulatorowa 14,4V lub 18V, która lepsza
    -młotowiertarka (najlepiej SDS chyba, że odradzacie)
    -zgłębiarka z listwą prowadząca wraz z odkurzaczem (myślałem nad FESTOOL'EM chyba, że ktoś ma inny równie dobry, lecz tańszy sprzęt)
    -wyrzynarka
    -frezarka ręczna
    -poziomica laserowa (najlepiej z tyczka)

Maszyny do przycinania płyt wiercenia zawiasów oklejania już mam tak, więc potrzebne mi tylko elektronarzędzia. Mam do zainwestowania 20 tys. zł. Jeżeli macie jeszcze pomysły, co mogłoby mi się przydać to piszcie.
    Z góry dzięki za pomoc.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 23  
    Młoto wiertarka ci w takim warsztacie nie potrzebna.
    Jeśli chcesz robić meble w większych ilościach typu drzwi do szafek kuchennych to frezarka raczej cnc a nie ręczna bo ci nad jednym zestawem miesiąc zejdzie.
    Oklejarka do płyt to się chyba nawet laminator zwie, pokrywa całą powierzchnie od razu łącznie z wgłębieniami ręcznie tego nie zrobisz.
    wiertarka stołowa z dużym polem roboczym.
    trajzega i heblarka grubościenna, To podstawa tokarka też kiedyś ci się przyda. pole robocze przynajmniej 1m
  • Level 8  
    Kurcze chyba nie do konca dobrze napisalem tego posta :| dokladniej chodzilo mi o skrecanie gotowych formatek (pocietych i oklejonych) w szafki oraz montowanie ich u klienta.
    Sorry za błąd :| zaraz edytuje pierwszego posta
  • Level 23  
    A czyli wszystko gotowe tylko składanie puzli?
    Bardzo dobrej jakości torxy imbusy i śrubokręty, wkrętarka z dobrym zestawem aku, mała wiertarka z rególacją lewo/prawo wiertarka z udarem, zestaw dobrej jakości wierteł,
    wyrzynarka (nieraz trzeba meble podciąć pod listwe i tym podobne niespodzianki u klienta na ścianach) ewentualnie piła włosowa lub tarczowa ręczna. Zestaw różnych ścisków stolarskich.
    Reszta wyjdzie w praniu.

Pidełko rególowanych nużek do mebli w samochodzie na wypadek montowaia mebli w blokach z wielkiej płyty:) Przykręca się takie od środka i idelnie ustawia się szafeczkę:)