Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seicento - Zawory opon bezdętkowych nagła awaria.

Jaspero 25 Kwi 2013 20:59 1536 5
  • #1 25 Kwi 2013 20:59
    Jaspero
    Poziom 8  

Witam,

w roku 2011 wymieniłem w Seju opony na nowe i przy okazji również zawory.
    Dziś rano w przednim prawym a po południu w przednim lewym brak powietrza. Okazało się , że pękły w połowie obwodu szyjki zaworów tak ok 4 milimetry przed otworami w felgach. Stare zawory wytrzymały prawie 7 lat i nic się nie działo, a tu po 2-ch latach do wymiany. Prawo serii mówi, że w tylnych kołach wkrótce stanie się tak samo. Z jednym kołem nie ma problemu, bo jest zapas. A tu nagle w 2 kołach prawie za jednym razem.
    Czy ktoś z Szanownych znawców tematu wulkanizacji mógłby coś zasugerowac? Jakiej marki zaworki polecacie do wymiany?
    Serdecznie pozdrawiam
    Jaspero Seicento - Zawory opon bezdętkowych nagła awaria.

0 5
  • #2 25 Kwi 2013 21:27
    MoniTOX
    Poziom 24  

Prawdopodobnie ktoś słabo posmarował przed montażem i już wtedy naderwał.

0
  • #3 25 Kwi 2013 21:33
    pawlik722
    Poziom 21  

To że pękł jeden to nic ale 2 naraz? nie ruszałeś ich ostatnio? pompowałeś koła? może ktoś chciał ci na złość zrobić i starał się je urwać? Aż dziwne żeby 2 na raz pękły.

0
  • #4 26 Kwi 2013 08:07
    cirrostrato
    Poziom 36  

pawlik722 napisał:
    Aż dziwne żeby 2 na raz pękły.
    Ale przecież możliwe: jadę ostatnio, wyłączam na moment krótkie (przepuszczam kogoś), włączam i zero świecenia, staję na poboczu, zaglądam do bezpiecznika, OK, wymieniam jedną żarówkę, potem drugą, też dziwne żeby padły na raz dwie, miały ok. rok...

0
  • #5 26 Kwi 2013 18:07
    Jaspero
    Poziom 8  

pawlik722 napisał:
    To że pękł jeden to nic ale 2 naraz? nie ruszałeś ich ostatnio? pompowałeś koła? może ktoś chciał ci na złość zrobić i starał się je urwać? Aż dziwne żeby 2 na raz pękły.

Tak, dopompowałem wszystkie 4 koła i przejechałem ok 1000 km w ciągu kilku dni.
    Małe prawdopodobieństwo, że ktoś zrobił "głupi kawał", w tym czasie samochód stał na strzeżonym parkingu. W tylnych kołach widac małe pęknięcia na obwodzie szyjek zaworów przy lekkim jego skrzywieniu na bok. Póki co trzymają ciśnienie.
    Przypuszczam, że zawory były zrobione z wyjątkowo wadliwej chińskiej gumy. Jak sugeruje MoniTOX możliwe "naderwnie" przy montażu do felgii. Ciekawe,co na to powie wulkanizator u którego montowałem nowe opony.

0
  • #6 26 Kwi 2013 22:39
    putin2208
    Poziom 18  

Nikt Ci tego nie uzna. Tak czasami już jest.

0