Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica ZWM 636W - Po 3 min. zmywarka sygn. błąd "zbyt dł.czas pobierania wod

maciasos 25 Kwi 2013 21:22 3984 1
  • #1 25 Kwi 2013 21:22
    maciasos
    Poziom 9  

Witam,
    Pralka dzialala 2,5 roku OK. Postanowilem ja sprzedac, przyjechal klient, zabral (nie wiem jak transportowal- FORD kombi). Nastepnego dnia dzwoni ze sygnalizuje "zbyt dl. czas..." bo ma dom wiec moze jest male cisnienie. Oddalem kase ale co sie okazalo. Podlaczam w domu w to samo miejsce i mam ten sam objaw.
    Na dowolnym programie, po wlaczeniu, slysze rzężenie po czym nastepue pobór wody (czuje na wezu z elektrozaworem na wej. weza a takze po zdjeciu boku widze jak napelnia sie platkikowy zbiorniczek) po chwili wylewa wode po czym ponownie pobiera wode i ponownie oddaje wode. Po chwili slysze buczenie rzężenie i zaraz sygn blad j.w. Po otwarciu zmywarki nie ma sladu pracy (sucha komora) Dodatkowo gdy odkrecam miejsce gdzie jest sol wylatuje troche wody (ok kubka) woda nie stoi w komorze, nie ma jej jakos duzo przy filtrze odplywu (tzn nie wylewa sie z niego. Co to moze byc? Jaki jest cykl pracy (co robi po kolei zmywarka np na programie "krótkim")?

1 1
  • Relpol
  • #2 30 Kwi 2013 10:08
    maciasos
    Poziom 9  

Problem rozwiązałęm ale nie mam pewności co pomoglo, gdyż nie testewałem zmywarki po każdorazowym zastosowaniu poniższych rad:
    1. Po przeczytaniu wielu postów skorzystałem z nastepujacych porad
    a. poprzechylałem zmywarka a nuż pływak się przykleił
    b. postukałem w płaszcz wodny (nie demontowalem, nie czyscilem)
    c. resetowałem zmywarke (5s trzymajac "start" i przycisk "programy") nawet nie wiem czy ta kombinacja jest w ogole resetem tej zmywarki
    d. wymontowałem płytkę ze programatorem i "przetkałem" wszystkie przekaźniki (podałem 12V na cewki i słyszałem jak przełączają - każdy działał poprawnie.
    Po tych próbach zmiontowałem ponownie, podłączyłem i zadziałała. Na programie "krótkim" i 1/2 działa doskonale.
    Temat do zamkniecia

3