Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

samochód do ok 10 tyś zł. POmóżcie

mariusz.zet 25 Kwi 2013 21:56 1362 2
  • #1 25 Kwi 2013 21:56
    mariusz.zet
    Poziom 1  

Witam.
    Jak zdążyłem zauważyć dużo tematów typu "chce kupić samochód do xx tyś zł i nie wiem co wybrać" jest dość popularne. Mimo wszystko tez chciałbym zadać to pytanie będąc niezwykle wdzięczny o fachową poradę użytkowników, mechaników, doświadczonych kierowców i wszystkich tych którzy dobrym słowem są wstanie w większy lub mniejszy sposób doradzić przy wyborze moich czterech kółek.
    Szukam samochodu przede wszystkim ekonomicznego w benzynie lub z lpg. Bedzie to samochód wiadomo nie młody wiec dobrze jak częsci zamienne byłyby niedrogie. Używany bedzię do jazdy miejskiej którym będę się poruszał na odcinkach od 5 do 30 km dziennie i niekiedy dłuższe trasy w porze letniej. Nie zależy mi na mocy i na przyspieszeniu Zazwyczaj jeżdżę sam więc preferowany samochód to hatchback bądź niewielki sedan. Wielkie dzięki za jakieś odpowiedzi do tematu.

0 2
  • #2 25 Kwi 2013 22:33
    LWG
    Poziom 11  

Witam ja osobiście bym proponowal zakup fiata seicento 900ccm ewentualnie 1100ccm (jeżeli nie zależy nikomu na wielkości auta) jeżdże dorywczo takim autem i bardzo jestem z niego zadowolny najlepsze tanie auto do miasta i nie tylko co do spalania to przy mojej ciężkiej nodze 6-8 litrów max benzyny

0
  • #3 25 Kwi 2013 23:47
    zed71
    Poziom 22  

zależy od tego co oczekujesz ;-) jezeli priorytetem jest oszczedzanie to tak jak kolega wyzej napisał- fiat sc ale z silnikiem 900 ;-) ma on lancuszek rozrzadu i hydrauliczna regulacje zaworow ;-) inne silniki fiata mają pasek i regulację płytkami ;-) z innych samochodow w tej cenie: daewoo matiz, skoda fabia z silnikiem 1,4 (1390cm- ale uwaga na przednie zawieszenie- klopotliwe w wymianie) seat ibiza z tym samym silnikiem (ta sama uwaga co do zawieszenia)
    odpusc tez sobie kupno samochodu z lpg- nikt nie sprzedaje samochodu z lpg tylko dlatego ze tak chce ;-) cos sie musi z nim dziać bo przecież lpg= oszczedzanie ;-) już lepiej kup samochod bez lpg i sam wstaw ;-)

0